Gianluca Battaglio v Praze

P1110818 Az Battaglio Roero

Barbera, Nebbiolo, Arneis a Moscato, pamatujete? Piemontské bedýnky v zimě neměly rekordně vysoký počet účastníků, ale pár spokojených ohlasů přišlo a z dvou dovozů mi zbylo pro vlastní potřebu jen pár lahví Barola :o)  S vinařem Gianlukou Battaglio jsme se seznámili na podzim v italské Peschieře del Garda a zas tak moc jsem mu toho neprodal – jedna paleta není nic závratného. Asi mu to nevadí, protože mi dnes napsal, že na podzim (v říjnu nebo listopadu) nabízí termín na zastávku v Praze. Že by přijel a že bysme mohli provést nějakou veřejnou degustaci, jestli prý chci?          

G Battaglio web copy

Copak o to, mně by se chtělo, ale jak to vidíte vy? Nejvíc piemontských triček se prodalo v Brně, takže na brněnskou degustaci se možná přihlásí dost zájemců? A co v Praze? Na lednovou degustaci se Stefanem Erbesem přišlo hodně dam, tak dodávám, že Gianluca je fešák a přidávám fotku :o) Můžeme si s Gianlukou udělat soukromý večírek u nás v kuchyni s nově nalahvovanými víny, ale předvést to v Praze pro čtenáře Skleničkova blogu by mě bavilo víc. Do podzimu je daleko, ale musím to vymyslet včas. Napište mi, jestli byste chtěli přijít! Setkání s piemontským vinařem a jeho víny nebývají v Praze každý týden :o) Předběžné a nezávazné přihlášky prosím tady.

Triko Olympics

Nositelé piemontských triček (viz horní obrázek), účastníci únorových piemontských bedýnek a předběžně přihlášení budou mít přednost. (Už rok nemám v Praze stálé místo na degustace, takže by bodla i nabídka od vinotéky nebo restaurace na vhodný prostor.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *