Sauvignon z Poysdorfu

P1160977 Hrad Bítov

Další den prázdnin zabral výlet lodí na hrad Bítov a poslední den jsme strávili v akvaparku v Pasohlávkách. Přece jen to byly hlavně dětské prázdniny  :o) ale mezitím padl i hodně zajímavý rakouský Sauvignon.

Sauvignon Blanc 2013, Gmeinböck Poysdorf

P1160838 SVG Poysdorf

Náhodný objev z degustace v poysdorfském Weinmarktu. Štíhlá ryzlinková láhev se šroubovacím uzávěrem a jednoduchou, černobíle stylizovanou etiketou. Jiskrná světle žlutá citronová barva, citrusová vůně se zbytky kvasnic, nazrálá a jemně kořeněná. V chuti svěží, středně plné až plné s malým zbytkem cukru, který chuť zakulacuje, s tónem vyzrálých meruněk, angreštu a bílého pepře (jinak typického pro místní Veltlíny). Křupavé, s plností danou vyzrálou surovinou (žádné podtržené hrozny pro zdůraznění aromatiky), seriózně udělané víno. Minerální v průběhu chuti a kořeněné v závěru a dochuti, slušně dlouhé. 12,5% alkoholu. Za mě 88 bodů /100. V průběhu několika dní se proměňovalo a s tím se měnilo i moje hodnocení, ale když to mám nakonec sečíst, tak mě moc bavilo.

Stále mám pár volných míst na zatím jen plánovanou podzimní degustaci piemontských vín s Gianlukou Battaglio v Praze. Hlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *