Fotoreport z uplynulého týdne

P1180285 Houby, sameťáci copy

Ne že by celý týden nebylo o čem psát. Dělo se toho tolik, že nebyl čas na psaní. Čtvrteční fotbal se synem, úroda hub, příprava české Komunitní bedýnky, pošírovaná hruška na brandýském zámku a další soukromé zážitky… po týdnu jsem se bál, že mám kliku, jaká v antice přivolávala závist a hněv bohů. Takže stručně: rostou!         

P1180296 Kraus

Odkud je tahle fotka? Byla by to dobrá soutěž o tričko se skleničkama, ale už mi zbývá jen pár triček v atypických velikostech. Takže to rovnou prozradím: fotka je z dvora mělnického vinařství Kraus. V české bedýnce bude jejich nejlepší ryzlink :o) ten s bublinkama.

P1180312 Žernoseky přívoz

Včera jsem jel poshánět vína do bedýnky. Takže tenhle přívoz žádná hádanka není, jezdí mezi Velkými a Malými Žernoseky.

P1180308 Porta bohemica

Přísahám, že obrázky jsou ještě ve Photoshopu (maličko) zesvětlené, ale jako ilustrace nálady, kterou vzbuzují některá vynikající česká vína, jsou docela výstižné. Rozmlžené soutěsce svírající Labe se říká Porta Bohemica, Brána Čech.

P1180321 Svatoš na vinici

Aleš Svatoš, co dělá vinařství jménem Porta Bohemica, je naopak veselý chlapík. Na fotce před svou vinicí a chatkou nad Žernoseky, ale některá jeho vína jsou přinejmenším pochmurná – nebo jen zrcadlí náladu konzumenta. To ostatně některá dobrá vína umí, zrcadlit nejen místo svého původu, ale i rozpoložení pijáka.

P1180328 Žernoseky z vinice

Velké Žernoseky ze Svatošovy vinice.

 

P1180348 Kristus

Odkud je tahle fotka? Byla by to dobrá soutěž o tričko se skleničkama, ale … rovnou prozradím, že v levé ruce drží zeměkouli a pravou rukou nám žehná Kristus, zrovna pod vinicí, ze které pochází jedno zemské víno z aktuálních českých bedýnek. Aspoň si to myslím, na etiketě to není deklarované.

P1180367 Lahve Sasa Hoffmeister

Na závěr jedno ze zajímavých vín z úterní degustace italských vín s toskánským vinařem Antoniem Sasou: Antonio nakonec nepřijel, ale vína byla výborná. Na fotce Etna Rosso čili Nerello Mascalese ze sopečných podloží na svazích sopky Etny. Report bude, až rozluštím poznámky, české bedýnky začnu skládat a distribuovat ve středu. Vydržte!

One thought on “Fotoreport z uplynulého týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *