Fotogalerie ze středečního hodnocení soutěže vín

Skleničky P1160586

Když jsem v pondělí psal, že jsem do pátku tak vytížený, že sotva stihnu otevřít nějaké víno, měl jsem na mysli pondělní tenis se synem, úterní volejbalový turnaj rodičů s dětmi a středeční a čtvrteční celodenní hodnocení vín soutěže Prague Wine Trophy. Dnes jen pár fotek ze středy.           Vinařský salonek P1160615

Neodolal jsem udělat pracovní fotku naší pětičlenné komise pod stylovou malbou znázorňující dívky pečující o vinnou révu (v salonku podbabského hotelu Crowne Plaza). Podle mých (velmi malých) zkušeností s prací ve vinici je malba hodně idealizovaná :o) ale určitě přispěla k tomu, že hodnocení probíhalo soustředěně a věcně.

Aleš Svoboda P1160601

Předsedou naší komise byl Aleš Svoboda. Mám k němu velký respekt od doby, kdy jsem (asi před rokem) při diskusi měl dojem, že si dvacet vín před sebou pamatuje a je schopný si je vybavit podle poznámek na hodnotícím seznamu.

Tibor Rupík P1160603

Tibor Rupík ze společnosti Kapwein Bohemia.

Zdeněk Zilvar P1160607

Zdeněk Zilvar, držitel diplomu WSET. Kromě toho že máme stejného účetního, Zdeněk dováží moselské ryzlinky od Maxe Richtera a pan Sklenička moselské ryzlinky od Stefana Erbese. Mám dojem, že naši moselští vinaři se znají líp, než my v Praze.

Macháček František P1160609

Ostravák František Macháček. Ve středu jsme (si) dali 85 Pinotů Gris, Rulandských šedých, Pinotů Grigio a Grauburgunderů. Ze série dvaceti vzorků tak akorát naplníte litrové plivátko :o)

Chill Out Room P1160646

Na horní fotce středeční závěrečný potlach nad odtajněnými vzorky v chill-out salónku, největší odměna porotcům: byl by to bezvadnej mejdan, kdyby už nebylo pět večer, kdyby všichni neměli za sebou šest hodin hodnocení a nespěchali domů :o)

Collection P WANTZ 138 P1160632

Na jednotlivých hodnotitelích byly občas znát preference a historie, já se klidně přiznám k náklonnosti k alsaským vzorům. U některých vín mám zapsané poznámky jako Alsasko nebo Morava. Díky rok staré zkušenosti s rýnskou princeznou jsem správně zařadil jeden vzorek do Německa, ale myslím, že větší část svých devadesátibodových hodnocení jsem poslal za víny z Alsaska. Na kompletní výsledky si musíme nejmíň týden počkat, zítra jdeme na další odrůdy :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *