Fotky z Maconu 2

Blog P1230072 Orangina

Předem se omlouvám za nepravidelné a nesturukturované zápisky, internet je v burgundské pustině nedostatkové zboží a dostanu se k němu jen příležitostně, nejčastěji mezi hlavním jídlem a desertem.  Na úvodní fotce dcera s oranžínou jako důkaz :)   

BLOG P1230061 Jusy

V neděli ráno jsme se vydali s davem do Berzé, marně jsem přemejšlel, proč tam jede tolik lidí. V Berzé se konal bleší trh. Odolal jsem mnoha pokušením, ale dětem jsem koupil spostu comixů. Ročník Tintina za jedno Euro a vázaného Rahana za dvě Euro. Paní s Rahanem nám ukazovala, že autor tam nakreslil i kopec nad Berzé, no nekupte to!

BLOG P1230062 Ovocnář z Valence

A zase jsme měli štěstí. V La Roche Vineuse jsme našli plakát oznamující, že zrovinka v neděli je v Chateau de la Greffiere den otevřených dveří s účastí několika vinařů z Fleurie a ochutnávkou ovoce. S dětma jsme napřed degustovali čerstvé džusy z meruněk a broskví a potom jsem dostal volno k degustaci vín.

BLOG P1230144 Les Ronzettes 2013

Les Ronzettes 2013 z Cheateau de la Greffiere je ambiciozní Chardonnay školené znatelně v sudu na kvasničních kalech, máslové a slušně tělnaté, botrytické, minerální, ale trochu ochuzené o svěžest. Koupil jsem i neročníkový Crémant stejného výrobce, s podobným výsledkem. Nazrálé a na šumivku hodně plné základní víno s podílem botrytis, ale svěžest zmizela s delším ležením na kalech. Přesto považuju Crémant za dobrou koupi.

BLOG P1230029 stůl s večeří

Do Maconu jsem v minulosti zajel jen několikrát a většinou to byl jen půldenní odskok z Cote d’Or. Teď na to budu mít týden, jestli ho nerozmělním v odskocích do Beaujolais a do Cote d’Or. Děti zatím Francie baví, mám to dobrý!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *