Dvakrát z Mělníka

P1150683 Mělník zámek

Samé dobré zprávy: v pátek po poledni bylo na Mělníku polojasno a 20 stupňů. Odpoledne jsem si utrhl první zralé třešně. Doma jsme si s návštěvou otevřeli dva výborné Pinoty od Krause.

Roučí malé – Pinot Noir 2012 zemské

P1150675 Pinot KRAUS Etiketa

Tohle víno mluví už barvou, jasný Pinot! Ve skutečnosti vypadá jako přeextrahované rosé :o) ale tak to má být. Ve vůni krásně ovocné, vyzrálé švestky, v chuti suché,  lehké, s pěknou kyselinou, míň vyzrálé, než naznačovala vůně a spíš do jahod a nezralých švestek. Lehké třísloviny. Zpočátku se prosazuje natrpklý závěr, po několika hodinách v lahvi trpkost mizí a víno je skutečně radost pít. 12,5% alkoholu, pěkný, lehký, málo tělnatý Pinot na každodenní pití. Radostný zážitek podporuje i cena (130 Kč ve vinařství).

Pinot Noir 2012 zemské

P1150679 2 Pinoty Kraus

Napřed jedna výtka: Krausovy etikety jsou nepřehlédnutelné a snadno zapamatovatelné, ale malý černý font na temně fialovém podkladu je nečitelná ohavnost! Dál už bude samá chvála :o) Barva viz Roučí malé, jen mi lehce opalizuje. Vůně jemná, elegantní pinotová do zralých švestek. V chuti suché s odbouranou kyselinou jablečnou, jemně ohlazené sudem, jahodovo-švestkové v ovoci. Lehké, s mírně kořenitým a tříslovinově dřevitým závěrem. Slušně dlouhé. Podobně jako předchozí Roučí malé je to příjemné lehké pití, ale je o ligu výš. Cena ve vinařství 180 Kč je výborná, hned mě napadlo prodávat ho ve Skleničkově Sklepě pro ty, kdo mají do Mělníka daleko. Už jsem měl Krausovy Pinoty ve dvou Komunitních bedýnkách a pražští aficionados to už vědí: Kraus Pinoty umí.

Všem milovníkům českých a moravských vín připomínám nové slepé Komunitní bedýnky – úvodní text je tady, pojďme společně poznávat české a moravské odrůdy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *