Další medaile pro Komunitní bedýnky

P1170493 Laurent S ve sklepě

Když jsem na webu našel výsledky posledního kola soutěže Prague Wine Trophy, říkal jsem si, že bych měl (taky) Skleničkův blog zpoplatnit! Aspoň pro profesionály, kdyby to šlo selektivně zařídit. Posuďte sami: Muscat Grand Cru Froehn 2012, EARL Scheidecker, šarže L1259, 480 Kč, 88 bodů a zlatá medaile pro dovozce Ratio Commerce. Muscat Grand Cru Froehn 2012, EARL Scheidecker, šarže L1259, 430 Kč v srpnových Komunitních bedýnkách. Blahopřání do Mittelwihru! U psaní některých blogů se pak bavíte víc než při čtení… :o)     

P1170509 2x GC Etiketa copy

Potěšilo mě to ze všech stran. Uvažoval jsem, jestli poslat víno do soutěže, ale neposlal. Rozhodly dvě věci. Bylo vyprodané, měl jsem jedinou lahev, kterou jsem dostal darem od Laurenta Scheideckera v dubnu v Praze. Navíc jsem odhadoval výsledek na hranici 90 bodů s obavou, že málo komerční, divoký (no teď už ne úplně divoký jako v srpnu, ale přece jen divočejší :o) projev srazí u poroty profesionálů muškát pod devadesát. 88 bodů je dobré skore, ale když za něj zaplatil někdo jiný, je mi to vlastně milejší :o) protože u mě to byla jasná devadesátka už v srpnu.

Technická poznámka: zlaté medaile za 88 a 87 bodů bral i Scheideckerův základní Tramín a Pinot Gris z nového ročníku 2014, v bedýnkách byl předchozí ročník 2013.

IV na Sorbaianu

Druhý aspekt je ještě zábavnější: v roce 2010 jsem byl v toskánském Montescudaio na dovolené s přítelkyní, věnovali jsme se hlavně dětem a párovým dovednostem a vínu až v poslední řadě. Komunitní bedýnky byly tehdy v samotných začátcích a mě až předposlední den dovolené napadlo sestavit montescudaiskou bedýnku a nabídnout ji čtenářům. Poslední večer jsme si otevřeli pár vín a přítelkyně se mě varovně ptala: A nebojíš se na webu psát otevřeně všechno možné, co o těch vínech a vinařích víš? Co když se tím jednou budeš chtít živit? Nebojíš se, že si to někdo přečte a využije to, půjde za tebou a všechno ti to vyzobe?

P1110033 3x Pergolaia Etiketx

Smál jsem se jako malej: na to by potřeboval nejmíň půl roku nebo rok, a kdybych za tu dobu už nebyl dál, kdybych si neudržoval náskok, tak bych si nic jiného ani nezasloužil! A víno jsme pili a radovali se… po čase z toho byla velká zlatá medaile za 91 bodů pro nejlepší neznačkové Sangiovese v PWT 2013 pro biodynamickou Pergolaiu 2009, kterou jsem tam objevil. Pak podobné ocenění pro rakouský Zweigelt a Muscat, Pinot ze Sancerre a Sauvignon z Pouilly-Fumé, a pár dalších pro moselské ryzlinky Stefana Erbese (včetně 94 bodů na PWT pro 2010 Ürziger Würzgarten Auslese**). Doufám, že té dámě nikdo nepráskne, že se její předpověď naplnila, to by teď už bylo drahý…

Takže klid, Skleničkův blog bude dál zadarmo. Zůstaňte se Skleničkovými Komunitními bedýnkami, vždycky daleko před konkurencí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *