Comeback

P1280825 Western piano

Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že pan Sklenička je po téměř čtyřech měsících zpátky. Únorová zlomenina ruky a následné komplikace ho zabrzdily, ale nezastavily. Naději mi dávají hlavně dvě degustace Erbesových ryzlinků na firemní objednávku, odvedené minulý týden na Moravě. Ještě před měsícem jsem pochyboval, že to zvládnu, a v sobotu jsem jel zpátky a bylo to zvládnutý :-)    

Už jako začátečníka mě na degustacích otravovalo omílání analytických údajů. Zbytkový cukr 3,1 gramu, kyseliny 4,9 gramu. Říkal jsem si, že vést degustaci, určitě bych to nedělal. Tak jsem povídal o moselské břidlici, o viničním domku pod vinicí Erdener Treppchen, o pravokořenné révě a amerických podnožích. O pozemkové reformě a vraždění mnichů, taky o uzbeckém pilotovi a lanové dráze… Už jsem odvedl asi 12+ degustací moselských ryzlinků a nejenže jsem si ani jednou nemusel vypomáhat analytickýma hodnotama, ale nikdo to po mně ani nechtěl. Cestou zpátky jsem vzpomínal na Ivana Vyskočila, který radil mladým adeptům divadla: když nemáte co říct, tak nelezte na podium!

P1280855 Nikola

Měl jsem kliku: první večer mi provozní restaurace nabídla, že mi pomůže s naléváním vína, protože ji víno zajímá. V Austrálii si oblíbila Sauvignon a v Argentině Malbec… jsem klikař, tak jsem si ji vyfotil i s ryzlinky :-)

Ad jsem klikař: díky práci jsem si mohl v řadě přechutnat 15 Erbesových ryzlinků (dokonce čtyřikrát, měl jsem dvakrát přes 30 lidí, takže dvě lahve). Takhle v řadě to je koncert! Snad to byl úspěch. Končil jsem degustaci 2003 Ürziger Würzgarten Auslese**, to by v tom byl čert, aby nebyl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *