Konečně Pinot!

Čtvrtě Pinot Noir 2011, Stapleton & SpringerP1120854 Čtvrtě 2011 PN SSpringerBurgundská lahev se střídmou černobílou etiketou, světloučká opalizující barva, zřejmě nefiltrované víno. Krásně ovocná vůně, připomínající svěží a nevyzrálé peckovité ovoce a lehce lékořici a hřebíček. Lehká a svěží. V chuti ovocné do nedozrálých švestek a švestkového kompotu, lehké, suché s odbouranou kyselinou a výrazným vlivem sudu, který ještě trochu nepříjemně štípne tříslovinami v závěru chuti. V puse příjemně proměnlivé a zábavné.

Jenže! Vinař překvapivě odolal pokušení předvést, co všechno on a Pinot dovede a připravil senzačně pitelné, lehké víno, ve kterém se nepředvádí ani barikové sudy, ani velké víno. Navíc je to ještě mladík, určitě budu zvědavý na to, jak se za rok uhladí (už dnes příjemně lehké) třísloviny. Po dvou dnech je víno zase lepší :o)

Označené jako Víno z České republiky, 13% alkoholu. Podle chuti a lehkosti bych hádal míň. Vyzdvihl bych hlavně ovocný projev, komplexnost a lehkost. S víny Jaroslava Springera jsem se delší čas míjel. Když jsem u něj byl před pár lety naposledy, chtěl se zbavit všech barikových sudů. Teď jsou zřejmě sudy zase zpátky a nová cesta s nimi vypadá slibně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *