Druhé ohlédnutí za burgundskou cestou

BLOG P1310496 3x Dom Chene

Po prvních fotkách z výletu musí přijít druhý díl. Začínám ráno v La Roche Vineuse poblíž Mâconu. Ve vinařství Domaine Chêne jsem byl už několikrát, dojmy byly kolísavé. Tentokrát byla s chutnanými víny spokojenost, ročník 2015 byl prostě dobrý. Myslím, že podrobnější poznámky budou následovat.  

BLOG P1310502 Vinice Beaujolais

Potom rychle do Morgonu. Na fotce z cesty beaujolaiské vinice v zimě. Jen tak z okna auta při čekání na úzké silnici u Lancié.

BLOG P1310511 Mee Godard celá postava ve dveřích

O Mee Godard jsem už napsal zmínku tady. Má několik parcel na třech morgonských vinicích, celkem 5,4 hektaru a dělá z nich čtyři vína, každé s úplně odlišným projevem (ale velkým charakterem). Její vína ročníku 2015 jsou fantastická, ještě o tom napíšu. Zrození hvězdy!

BLOG P1310542 Cheilly

Odpoledne ještě do Cheilly-les-Maranges za Antoinem Bouthenetem. Přechutnali jsme kompletně nalahvovaný ročník 2015 (ze sudů jsme ho koštovali přesně před rokem). Patnáctky mě nadchly, jsou ovocné, robustní, čisté a podle všeho půjdou pít brzo.

BLOG P1310578 Maranges 2015

Ve středu mi nevyšel jeden plánovaný nákup, tak jsem si nechal čas na rozmyšlenou a objednávku jsem poslal až večer z hotelu.

BLOG P1310539 kostel v Beaune

Díky tomu jsem si moc neužil Beaune. Jen jsem proběhnul centrum a jel na hotel, rozmýšlet nad degustačníma poznámkama o nákupech vín. Nakonec jsem traumata z růstu cen vyřešil přidáním (typicky burgundského) Chardonnay od Erika Janina a jednoho Gamay od Louis-Claude Desvignes. Odpoledne jsem naložil víno a jel domů. Burgundské Pinoty ročníku 2015 jsou vynikající, ale doma znova degustované Hautes-Cotes de Beaune 2014 je úplná bomba – konečně mám po tolika předčasně vypitých lahvích pěkné víno v optimální zralosti! Burgundská bedýnka je na světě, podrobnosti jsou tady a přihláška tady. Těším se, že se zase přidáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *