Winemaker’s Dinner se Stefanem Erbesem

Dnes pár fotek z večeře s moselským vinařem a jeho jedenácti víny. Už počtvrté jsem ho pozval do Prahy a potřetí jsme měli večeři v Argumentu. Zase nás bylo víc, tentokrát 28. Někteří hned po příchodu zajali Stefana a probírali ryzlinky i Moselu teoreticky, jiní prakticky se suchým sektem 2014 z Urziger Wurzgarten.

P1310310 Stefan a Radek

Po předchozích zkušenostech jsem se spolehl na kuchyni jako jistotu a Argument nezklamal.

P1310357 Tuňák

Párování suchého ryzlinku k syrové nebo uzené rybě je jistota. Tatarák ze žlutoploutvého tuňáka, salsa z černé čočky, manga a avokáda.

P1310372 Muflon

Mufloní hřbet sous-vide, pyré z pečené máslové dýně a špeková nádivka. Dvě polosuché Spatlese z Erdener Treppchen a Urziger Wurzgarten. Druhý chod zboural spoustu lidí. Čtyři si ho obratem objednali navíc jako samostatný chod a moji němečtí přátelé začali živě diskutovat. Po chvíli se zeptali, kolik že večeře stála. Když jsem jim to řekl, vrtěli hlavami, že v Německu by jen jídlo bez vína přišlo na sto EUR. Neříkejte to prosím v Argumentu…

P1310393 2016 UW KAB

Příprava dalšího chodu trvala déle, tak jsem čekání vylepšil dvěma lahvemi kabinetu 2016 z Urziger Wurzgarten. Na pohled čistý a jiskrný, ve vůni a v chuti divoký, pestrý a nehotový, stočený ze sudu jen pro naši večeři. Velké díky vinaři za možnost oblíznout nehotové víno!

P1310382 kachna

Konfitované kachní stehno, grilované kachní prso, kachní rilletes, červené zelí a bramborové noky. K tomu dva kabinety 2015.

P1310402 Hruškový dort

Hruškový dort, ořechové croccante. A dvakrát sladké Spatlese, 2015 a 2008. Závěrečná káva s 2004 Urziger Wurzgarten Auslese.

P1310375 řivé vydání blogu

Spolehl jsem se na kuchyni Argumentu i Stefanovy ryzlinky a bral to jako živé vydání Skleničkova blogu. Děkuju všem účastníkům za návštěvu a povzbuzení!

4 thoughts on “Winemaker’s Dinner se Stefanem Erbesem

  1. Výborné jídlo, vynikající vína a zároveň setkání čtenářů blogu – a že bylo co probrat. Vláďo díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *