Hektický týden

P1310312 Kluci z Urzigu

Minulý týden jsem blogování flákal, ale nebudu se omlouvat: ve skutečnosti jsem na něm pracoval na 200%. Jen výstupy nebyly vidět, protože to bylo hektické. Ve středu v poledne přijeli vinaři z moselského Ürzigu. Stefan Erbes mi přivezl 300 lahví vína a já jsem hned zavezl prvních 130 jedné brněnské restauraci. Neprozradím to předčasně, ale Erbesův parádní 2015 Ürziger Würzgarten kabinett bude na vinném lístku v Brně. Brňáci se můžou hádat, jestli to je nebo není nejlepší brněnský podnik, za sebe jen napíšu že je určitě jeden z nejlepších. Vlastně ani nemusím nic propagovat, můžeme z toho udělat malou soutěž: vyhraje ten, kdo na konci února jako první najde Erbesův kabinett v brněnské restauraci a napíše mi to do komentářů.  

Ve středu večer jsme s Erbesy už potřetí kempovali v Argumentu. Myslím, že se mi tam daří: Argument má spolehlivě skvělou kuchyni a já si nemusím vybírat z vín, která mám k dispozici sám. Můžu napsat Stefanovi a on mi jakékoli víno na večeři přiveze, pokud ho ještě má. To je luxusní pozice pro sestavování menu. V minulých letech jsme vytahovali pro srovnání staré ročníky, letos jsme to postavili na ročníku 2015. Když máte ve sklepě takový pecky, jako jsou (obecně všechny) německé ryzlinky 2015, tak se to musí využít. Při mém věku se takový ročník už nemusí opakovat.

P1310405 Titul UPR 960

Ve čtvrtek šestihodinová a hektická Galadegustace Prague Wine Trophy 2016. Dostal jsem dva diplomy BEST WINERY ***** pro moselský Weingut Karl Erbes a toskánskou Tenutu di Gracciano della Seta při úvodní, neveřejné oslavě. Potom už davy lidí na samotné degustaci, ztráta hlasu a téměř ohluchnutí z přešílení. Dalo se to přežít díky velmi příjemnému zájmu známých i neznámých návštěvníků, z těch známějších jsem si užil degustace s konferenciérem večera, s cimbalistou, Weinakademikem a Janem Rokytou (v jedné osobě), s bývalým sirem Humphreym Ministerstva zemědělství ing. Králíčkem a jeho kolegyní. Ze spousty dalších setkání vzpomenu jabloneckého bedýnkáře Tomáše S., který v posledních měsících doporučil Skleničkovy bedýnky několika kamarádům od Jeseníku po Dejvice a zachraňoval tak pokračování bedýnek poté, co se několik dalších tradičních bedýnkářů ztratilo a už půl roku se neozvalo.

Prague Wine Week - Galadegustace 2017 - 02. 02. 2017 - Jalta Boutique Hotel, Praha - (Photo: Martin FLOUSEK / www.martinflousek.com)

(Photo: Martin FLOUSEK / www.martinflousek.com)

Mimochodem letos v červnu padne desáté výročí založení Skleničkova blogu. Při té příležitosti bychom mohli společně otevřít některé zapomenuté lahve a zavzpomínat. Ještě v ledničce syslím poslední Sauvignon 2005 z Dobré Vinice, pro mě dlouho nedostižnou špičku domácích bílých vín.

P1310420 Stefan a ND

Čtvrtek a pátek poznamenala chodníková kalamita. Chodníky se proměnily v klouzačky, klasickou procházku s vinaři na Hrad a dolů Nerudovkou jsem z bezpečnostních důvodů zrušil. Místo toho jsme dali procházku po obou březích Vltavy, restauraci s vlastním pivovarem a kluci večer už beze mě zakotvili ve Vinografu a sjeli vlastní výběr šampionů PWT. 12 vzorků za 300 kaček je královská nabídka.

Letos bych chtěl soutěžení omezit, ale uvidím podle toho, jaká vína mi projdou rukama. Loni jsem měl famózní moselský ročník 2015 a letní nákup Sangiovese a Merlotu z toskánského Gracciana (Montepulciano). To mě vyprovokovalo, poslal jsem soutěžit osm vín a dostal dvě ocenění pro tři vína s průměrem přes 90 bodů. Tak uvidím, jestli mě letos zase něco vyprovokuje.

Kdo byste si chtěli připomenout Erbesovy moselské ryzlinky, napište si o seznam nebo mrkněte na bedýnku tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *