Willakenzie Estate Pinot Noir 2014, Oregon

BL P1370416 WillaKenzie PN 2014
Ještě jednou darovaný americký Pinot, tentokrát z Oregonu. Etiketa poskytuje evropskému konzumentovi poměrně málo informací, … tedy ne že by třeba burgundské Pinoty v tomto smyslu vynikaly, ale tam je (skoro:-) všechno předem dané. „Certified sustainable“ je pro mě nerozluštitelná certifikace, za to zadní etiketa sice jen obecně tvrdí, že hrozny pocházejí z různých vinic ve Willamette Valley, ale poměrně rozhodně tvrdí, že všechny pocházejí z vlastních vinic vinařství (to už je jako v Evropě, v USA to asi není úplně běžné).  
Willakenzie Estate Pinot Noir 2014 – Pierre Léon, Willamette Valley, Oregon
Stylizovaná (a těžká!) burgundská lahev, logo vinařství s francouzskou lilií :-) takže jasné inspirace. Ve skleničce trochu temnější rubínovka s bledým okrajem, naleželá. Na nose středně intenzivní, ovocné a zralé, ale ne přehnané. V ovoci do zralých švestek a třešní. V chuti lehká kyselina, poměrně plné, ovocné (třešně a švestky), zralé, se závěrečnými těkavkami a štiplavým kořením z bariku. Harmonické, s vyšším alkoholem (podle etikety 14,2%, skoro stejně jako středeční kalifornský Pinot), ale tady je pocitově mnohem snesitelnější, než ve středu. Uměřené, zdaleka ne tak efektní jako Florist, ale ve výsledku mnohem příjemnější. Zmiňované francouzské inspirace vinaře zafungovaly – pro Evropana je to míň Amerika a víc Pinot.

3 thoughts on “Willakenzie Estate Pinot Noir 2014, Oregon

  1. Zveme všechny milovníky vína a vinařské turistiky na Den otevřených sklepů do Hrušek dne 7.7.2018 od 10:00. Bude otevřeno cca 15 vinařství a můžete se těšit na skvělá vína, svezení koňskými povozy, cimbálovou muziku, večerní zábavu se skupinou FiveLive a mnoho dalších zážitků.
    Více informací zde: https://www.facebook.com/events/1980814222233447/

    1. Schválně jsem jejich web nečetl, aby mě to neovlivnilo. Ale 420 akrů vinic by bylo v Burgundsku asi největší vinařství vůbec, ty poměry jsou nastavené úplně jinak. Schválně jsem si další den otevřel burgundský Pinot, a to je jiný vesmír. Jiná kyselina, jiný alkohol, jiná harmonie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *