Víkendový fotoblog moravský

BLOG P1290903 Kuželovské zpěvulky

Po třech nebo čtyřech letech jsem byl zase na Moravě, s dcerou jsme projeli většinu posvátných moravských míst. Spojil jsem to s rozvozem vín v Brně, ale záminkou k výletu byla návštěva Aqualandu Moravia (dcera ho miluje) a samozřejmě Horňácké slavnosti. Na úvodní fotce Kuželovské zpěvulky, moravské kroje se mojí dceři líbily už poprvé před lety.  

BLOG P1290828 Pálava od Aqualandu

Musím přiznat, že výhled z venkovního bazénu Aqualandu na Pálavu je jeden z nejlepších. Je to velká pomoc pro unavené rodiče, kteří jen dělají doprovod dětem milujícím cákání a ježdění na sebevražedných tobogánech :-) Tohle je Pálava viděná od vchodu do do Aqualandu.

BLOG P1290811 Sv Kopeček

Spojili jsme to s dalšími posvátnými místy, jako je mikulovský zámek, Svatý kopeček, hodonínská pizzerie Casa mia a nejlepší vinotéka na jižní Moravě.

BLOG P1290825 WR

Měl tam zrovna službu jeden člen významného vinařského rodu. Dcera si odvezla krabici meruňkových džusů a nezkvašené hroznové šťávy, já krabici vín. Takže příští týden je zaděláno na sérii článků o Veltlínech :-)

BLOG P1290816 ženský sbor

A fotka nás vede zpátky k pátečnímu večeru ve Velké. V sobotu ráno jsem na Facebooku viděl statusy leteošních celebrit z Horňáckých slavností… vzpomněl jsem si přitom na Johnnyho Cashe a jeho poněkud obhroublou písničku věnovanou D.A.Coemu, Backstage Pass for a Willie Nelson Show. Podle Facebooku slavnosti přitáhly kromě některých brněnských politiků i Jiřího Ovčáčka nebo youtuberáka Kazmu, sám jsem kromě dávných moravských kamarádů viděl i nejmenovaného Plastika nebo folkového zpěváka. Tedy, nic proti tomu, Horňácké slavnosti přitahují celebrity celých čtyřicet let, co je znám, jen mě překvapilo nacpané parkoviště i sobotní jarmark. Zatracený internety! :-)

BLOG P1290900 Větrák tamečníci

Nedělní kuželovský program byl zase výborný. Škoda, že jsem si to nemohl natáhnout o večerní besedu, to bych asi nestihl nic z pondělních schůzek v Praze. Tři dny na Moravě jsem přežil jako řidič slečny Skleničkové bez hltu vína, ale v neděli večer už to doháním.

2 thoughts on “Víkendový fotoblog moravský

  1. Podle fotky soudím, že to byla návštěva „Weinemarkt Poysdorf“ :-)
    Asi se tam zastavím při cestě k moři. Díky za dobrý tip.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *