Toskánský pozdní sběr (fotek)

BL P1350153 Mlha ve vinici, Majnoni Guicciardini

Vzpomínky na listopadové Toskánsko nebo taky autokorekce chyb. Záhadnou shodou okolností jsou fotky vkládané z notebooku nebo přímo z mobilu na blogu temné jako brána Mordoru. Když doma upravuju stejné obrázky z foťáku, líp se na to kouká. Třeba tenhle téměř zásadní výhled na San Gimignano z vinařství Majnoni Guicciardini. V mracích mlhy se skrývá silueta toskánského Manhattanu, San Gimi.  

BL P1350158 Pietro Majnoni na vinici

Potom zázrakem z mlhy vystoupí vysoký bělovlasý toskánský Gandalf :-) Pietro Majnoni. Je to malý vinař, dělá ročně asi 50.000 lahví a už dávno hospodaří ve vinici organicky. Posledních pár let pracuje s postupem, který je jako doma v Porýní nebo na Mosele, ale v Toskánsku téměř nepoužívaný. Sbírá hrozny při několika průchodech vinicí s delším časovým odstupem a každý sběr zpracuje zvlášť. Určitě o něm ještě napíšu, protože tři Chianti, která jsem s ním mohl ochutnávat, se mi moc líbila.

BL P1350209 Výhledy z La M

Výhled z penzionu u Poggibonsi, kde jsem byl ubytovaný. Tam mi to nijak zvláštní nepřišlo, až doma při prohlížení fotek.

BL P1350116 starý lis na olivy, Travignoli

Středověký lis na olivy ve vinařství Travignoli. Díky výkladu Clementa Busiho jsem si to zapamatoval a stejný mlýnský kámen jsem najednou viděl i v dalších vinařstvích, kde bych ho jinak přehlédl.

BL P1350144 S Giovannim Busim

Společná fotka s hrabětem Giovannim Busim po degustaci jeho vín. Ještě o ní napíšu, je to Chianti Rufina a bavily mě jisté selské příznaky ve vínech. Nejvíc mě bavil hodně příznivý poměr kvality a ceny.

BL P1350256 Cestou do Poggibonsi

Tohle asi není žádné významné místo. Jen výřez zkrajiny cestou do Poggibonsi.

BL P1350247 Večer, cesta a dům ve tmě

Ještě jednou momentka z cesty. Je večer, padá tma a do ní svítí dům. Většinou se snažím vracet se na známá místa, tentokrát jsem si vystačil s cestama do Poggibonsi pro pizzu a do San Gimi za vínem.

BL P1350195 2x Vernaccia a sklenka

Tuhle fotku jsem ještě na blogu neměl. Fotil jsem hned po návratu z Podere Canneta a ještě cítím nadšení ze dvou Vernaccií di San Gimignano. Kamenný stůl a všudypřítomné olivovníky jako kulisa. Dvě Vernaccie Stefana Grandiho, školené rok v sudech, najdete v nových vánočních bedýnkách. Můžete se sami přesvědčit, jestli moje prvotní nadšení bylo oprávněné. Podrobnosti jsou tady a přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *