SKB 111, toskánská bedýnka

Můj podzimní toskánský experiment už se přechýlil do druhé poloviny. Jednadvacátého listopadu navečer jsem stále ještě nezapnul topení a teorie o životě v Toskánsku, zaplaceném z peněz ušetřených za vytápění v Čechách, vypadá zatím slibně. Abyste z toho taky něco měli (kromě každodenního čtení degustačních a cestovních poznámek), sestavil jsem pro vás na závěr roku zimní toskánskou bedýnku.  

V sestavě jsou vína tří vinařství, která jsem letos přivezl: Panizzi, Tenuta di Gracciano della Seta a Fattoria Ambra. Od Panizzi to bude vynikající Vernaccia di San Gimignano 2021 a základní Chianti Colli Senesi 2020. Z Gracciana je to to nejlepší, noblesní Sangiovese (s několikaprocentním přídavkem Merlotu) Vino Nobile di Montepulciano 2019. Z vinařství Fattoria Ambra dám tři nejlepší vína ze současné nabídky, dvakrát Carmignano a jednou Riservu Montalbiolo. Sestavil jsem to s ohledem na zimní chutě (alespoň já mám Sangiovese v zimě rád) i na dostupnost, protože budu mít na cestu zpátky nacpané auto a moc nových vín se mi do něj nevejde. Předpokládám rozesílku a rozvoz od pátého prosince. Na dolní fotce jsou aktuální ceny vín Fattoria Ambra v nejbližší vinotéce v San Pietro In Palazzi :-)

Vernaccia di San Gimignano 2021, Panizzi – 400 Kč
Chianti Colli Senesi 2020, Panizzi – 320 Kč
Vino Nobile di Montepulciano 2019, Tenuta di Gracciano – 450 Kč
Carmignano Santa Cristina in Pilli 2019, Fattoria Ambra – 390 Kč
Carmignano Montefortini 2019, Fattoria Ambra – 390 Kč
Carmignano Riserva Montalbiolo 2018, Fattoria Ambra – 490 Kč
celkem 2440 Kč

Všemožné výměny a vlastní sestavy jsou možné, pokud to zásoby dovolí (takže čím dřív objednáte, tím spíš budu moci přání splnit). V ceně je i doprava – nejsou žádné přirážky za poštovné nebo dovoz za předpokladu objednávky alespoň šesti lahví. Pokud byste si chtěli zautrácet, ve Skleničkově sklepě najdete i extrabuřty jako je Vin Santo di Carmignano 2013 z Fattoria Ambra (poloviční lahvička za 790 Kč) nebo oranžovou Vernaccii Evoè 2016 (590 Kč) a barikovanou Vernaccii Riservu 2017 (850 Kč) od Panizzi. Rozesílka od 5. prosince. Přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *