Robert Parker

Je legrační, kolik energie a slov vyplýtvají bloggeři a jejich čtenáři na to, aby se vypořádali s (údajně) už odcházejícím, bezvýznamným kritikem, jehož vliv upadá :o) Kdyby všechny ty přívlastky, odsudky a posměšky byly namístě, dozajista by se někým tak bezvýznamným nezabývali. Ostatně jsem vždycky tvrdil, že kvalita toho, co děláme, se nepozná podle toho, jak se poměříme s vlastní konkurencí. Pozná se podle toho, jestli se konkurenti budou sami chtít poměřovat s námi :o) Dokud nás pomlouvají, máme to dobrý!

Parker 2015 480

Účastníci lednové večeře se Stefanem Erbesem v dejvické restauraci Argument si možná vzpomenou, že náš host se musel hned po Galadegustaci soutěže Prague Wine Trophy vrátit domů do Ürzigu, protože následující den měl přijet Parkerův emisar hodnotit vína. Tento týden jsem dostal dlouhý seznam více než 40 hodnocených ryzlinků.

Pro účastníky jen opíšu parkerovské skóre vín známých z loňských Komunitních bedýnek:

2013 Ürziger Würzgarten Riesling Spätlese Alte Reben – 90+

2013 Ürziger Würzgarten Riesling kabinett – 91

2012 Ürziger Würzgarten Riesling kabinett – 90+

2013 Ürziger Würzgarten Riesling Spätlese trocken – 87

Ne že bych potřeboval potvrzení od kohokoliv, ale 91 bodů pro mladý spontánně kvašený sladký kabinet prodávaný v Komunitních Bedýnkách za 270 kaček mě potěšilo! Poslal jsem gratulaci, ale trochu se bojím, aby nám to Američani nevykoupili… ještě pár třináctek pro bedýnkáře mám, ale doporučuju uložit do zásoby…

Připomínám tento týden vyhlášené Komunitní bedýnky: Ochutnejte (seriózní) Beaujolais!

One thought on “Robert Parker

  1. Stefanovi to samozřejmě přeji.

    Soukromně už mě to tolik netěší, jestli to bude znamenat vyšší ceny či nedostupnost některých vín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *