Pozdní sběr koronavirový

Dnes to bude aktuálně o tom, jak nezešílet v karanténě. Jsem zavřenej doma se svojí matkou (92) a hraju sám se sebou společenskou hru, ve které jde o to, jestli odpolednu načnu lahev vína později než včera. Minulý týden jedna výhra a jedna remíza. Úvodní video ukazuje, že nejsem sám…  

Sociální sítě o víkendu plnila trachtace expertů na lánském zámku s prezidentem Zemanem. Fotku samotnou jste už nejspíš viděli, jestli ne, tak vám ostatní čtenáři můžou jen závidět.

V Lánech se ukázalo, že ani ti největší experti nevědí, co je to bezpečná vzdálenosti při kapénkové infekci koronavirem a jak ji určit :-) Proto jsem vytvořil tabulku, kde je to názorně vysvětleno (kliknutím zvětšíte). Doporučuju vládním expertům i obyčejným lidem v domácí karanténě. Není zač :-)

Už jsem se tady asi zmiňoval o knižních recenzích, které mi občas pomáhaly zabíjet čas. Palivo si teď bohužel vybírá dovolenou, ale jeho archiv je dost rozsáhlý. Občas se objevují velmi zajímavé způsoby úniku ze stresu způsobeného karanténou. Zaujal mě fotograficko – výtvarný směr a u nás Petra Röslerová, která úspěšně dokazuje, že fotografie se vyrovná klasickému výtvarnému umění. Netuším, jaký podíl má na fotkách Petra a jaký její fotograf, ale na některé aktuální rekonstrukce (Vojtěch, Hamáček) se bude vzpomínat, až na jejich vzory zapomeneme.

O víkendu jsem objevil skupinu studentů výtvarných umění v Belgii, kterým taky hrabe z karantény a volného času využívají k rekonstrukci starých obrazů (horní obrázek).

Říkají si Covid Classics a najdete je na Instagramu tady. Vždycky tam je restaurovaný obraz, původní předloha a fotka z přípravy. K nejlepším vychytávkám patří, že romantický portrét mladíka s knírkem zahraje holka a naopak holandskou hospodyni (viz ukázka) udělá kluk. To mě baví!

Jestli máte nějaký vlastní návod jak přežít karanténu, podělte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *