Pár fotek ze čtvrtečního hodnocení vín

Večer po perném dni dopíjím láhev 2013 Weissburgundy od Judith Beck (reklama: z biodynamických Komunitních Bedýnek :o) poté, co jsem dnes v komisi soutěže Prague Wine Trophy dostal 44 Pinotů Blanc a odpoledne 41 Frankovek. Nejen, že mě ty odrůdy neomrzely, ale ještě si soukromě přidávám!

P1140076 modré zuby TB

Fotka ukazuje zuby jednoho z porotců zbarvené čtyřiceti Frankovkami. Původně jsem chtěl vystavit celou galerii modrých zubů  porotců, ale při pohledu do zrcadla jsem se zalekl, že by to byl můj poslední počin v PWT. Po čtyřiceti Frankovkách nebo Vavřincích vypadáme všichni jako z hororu :o)

P1140013 Poučení poroty

Na obrázku poučení porotců před hodnocením. Šárka a Jindřich Duškovi mě zvou do poroty už skoro dva roky. Šárka Dušková vloni říkala, že na podobných soutěžích v Austrálii chodí každý nováček napřed dva roky hodnotit bez toho, aby se jeho body započítávaly do celkových výsledků. Jestli mě pozvou příště, tak už bych byl v Austrálii plnohodnotný hodnotitel, pravej Australák! Dnes jsem si v rozhovoru po soutěži uvědomil několik důležitých věcí, které mi to soukromě přineslo, tak možná někdy příště to sepíšu. Dnes večer už ne, v pátek ráno jdu na druhé kolo :o)

P1140054 M Majer

Jedna z těch důležitých věcí (ale ne nejdůležitější) byla možnost porovnávat svoje názory na vína s profesionály z různých oborů. Na optimisticky imidžové fotce Mirek Majer, bývalý obchodní šéf Vinselektu, dnes Davinus, s baterií Frankovek. Frankovky překvapily nečekaně vysokou úrovní. Paráda!

P1140023 Martin Pastyřík

Martin Pastyřík, zakladatel a president Asociace someliérů. Mistr stručných, věcných a neokázalých komentářů.

P1140034 Tomáš Brůha

Za (nekonečnou) řadou bílých Pinotů Tomáš Brůha, (několikanásobný) someliér roku ČR. Fotku Vlastimila Vávry nedám, seděl proti oknu :o) a už na začátku jsem napsal, že samotné zuby zmodralé Frankovkou dávat nebudu.

P1140045 cedule

Na obrázku asi nejvýznamnější změna letošního roku soutěže Prague Wine Trophy. Hranice pro medaile se posunula nahoru na 87 bodů, zlatá na 88 bodů. Ubyde medailí, přibude exkluzivity! Výsledky se ukáží časem, za sebe můžu dodat jen to, že jsem se snažil bodovat bez ohledu na nové hranice. Ať už si myslíte o bodování cokoli, hranice pro 90 bodů  je stejná, jako loni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *