Pár fotek z Franků podruhé

Opakování fotoreportu z letošního května z cesty do Franků jako upoutávka na novou franckou bedýnku.

BL P1360620 Anča nad Escherndorfem

Druhý výběr fotek z májového pobytu ve Frankách začnu procházkou po vinici Escherndorfer Lump.

BL P1360541 Escherndorf

Už jsem psal před půlrokem, že Escherndorf je zakousnutý do kopce, na kterém je Lump, asi nejznámější vinice Silvaneru. Z jedné strany meandruje řeka Main, z druhé se zvedá Lump.

BL P1360609 Escherndorf shora

Pohled na Escherndorf z výšky, skoro z vrcholu Lumpa. Za Escherndorfem vinice pokračují a obepínají obec v pravém úhlu, ale myslím, že to už je jiný kopec a tedy jiná vinice.

BL P1360687 Vogelsburg z druhé strany řeky

Na vrcholu Vogelsburg je restaurace s vlastní vinicí, kterou koupilo a provozuje asi největší francké vinařství Juliusshospital Würzburg. Má 172 hektarů vinic, to je na dnešní dobu mimořádně velká rozloha. Měl jsem jedinou skleničku jejich Silvaneru a byla vyjímečně dobrá.

BL P1360628 Chřest

Ve zmiňované restauraci Vogelsburg jsme si dali chřestový oběd (Němci chřest milují) a k němu sklenici Silvaneru Vogelsburg Ortswein z místní vinice (7,50 EUR za čtvrt litru). Senzační kyselina, citrusy, svěžest a silný minerální závěr, paráda.

BL P1360258 JH ve sklepě

S Jurgenem Hofmanem ve sklepě v Röttingenu. Pravidelní čtenáři znají jeho vína z říjnové bedýnky. Ještě neměl nalahvované všechny sedmnáctky (a červené šestnáctky), tak mě pozval do sklepa a prochutnali jsme nová vína ze sudů a z tanků. Chci o degustaci napsat podrobněji, hlavně o červeném Tauberschwarzu a barikovaném Silvaneru.

FB P1360526 H Sauer

A když Escherndorf, tak taky návštěva u Sauerů :-) Vinařství vedených Sauery se tady najde nejmíň pět a údajně nejsou příbuzní. Podle etiket je to jasné, jsem u Horsta Sauera.

BL P1360707 Májka

Bylo posledního dubna, na náměstíčku před kostelem postavili májku a přinesli stoly a lavice. Chystají se čarodějnice.

BL P1360717 H Sauer Silvaner 17 na balkoně

Večer na balkoně se Silvanerem od Sauerů.

BL P1360720 Převoz

Poslední fotka je z cesty domů. To vám GPS najednou řekne, za 300 metrů odbočte vpravo. A když to uděláte, tak dodá: za dvě stě metrů použijte trajekt. Já bych se hned nalodil, ale dcera se bála a převoz právě vyplul na druhý břeh. Tak jsme nasedli a vydali se hledat most. Ale abych to nezakecal: ve Frankách je krásně a od Egona Schäffera jsem přivezl senzační vína!

Podrobnosti o nové francké bedýnce jsou tady a přihláška tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *