Jedna fotka s komentářem, nic o víně

V pondělí jsem jel na otočku do Escherndorfu pro víno do nových bedýnek. Během mé cesty se nic zvláštního nestalo, přesně podle starého vojenského hlášení. Samozřejmě jsem tady chtěl vystavit už desátou fotku Escherndorfu a třetí fotku Vogelsburgu, ale místo zabrala úplně jiná fotka. Je na ní kašna na náměstí v bavorském Volkachu.  

Kašna je slavnostně ozdobená na oslavu pravoslavných Velikonoc, které letos byly týden po těch katolických. K tomu několik odtažitých poznámek. O víkendu jsem telefonoval do laciného dálničního motelu u Würzburgu, kde jsem jednou přenocoval. Recepční mi řekla, že je obsazeno. Ubytovali uprchlíky a pro veřejnost mají zavřeno. Moje oblíbená restaurace na Vogelsbergu měla pondělní zavíračku, ale další dvě tradiční restaurace v Escherndorfu a Volkachu jsou po Covidu zavřené. Mandlový croissant v místní pekárně stojí 2 EURO, Němci mají drahotu a šetří. Přesto Ukrajincům vyzdobí kašnu. To mě nadchlo.

Tady je i fotka Vogelburgu, aby to nebylo jen jako pondělní PŠM. Bývalý klášter nad Escherndorfem, aktuálně hotel a restaurace s velkolepým výhledem na vinici Escherndorfer Lump. Dnes měli zavřeno, tak jsem musel na řízek do blízkého Volkachu. Tentokrát jsem měl plné auto vín, které si objednali bedýnkáři. Pro mě zbyla almužna, asi čtyři lahve. V červnu snad pojedu do Escherndorfu k Sauerům pro další dávku a přivezu si i něco pro sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *