Bocksbeutel expres v obrazech

Na úvod čtyři roky stará fotka z první cesty do Franků. Starý traktor s typickými franckými lahvemi Bocksbeutel jsem letos při příjezdu do Escherndorfu nezahlédl, ale byly to skoro přesně čtyři roky a fotka mě aspoň inspirovala k titulku. 

Sešly se mi objednávky na několik krabic Sauerových vín. Přestože ve Frankách začali sklízet, vinařství odpovědělo obratem a druhý den jsem jel na otočku pro víno. Ani jsem si nestihl domluvit nic jiného, jednodenní volno a 850 kilometrů za volantem. Když už píšu o sklizni, tak na fotce je Silvaner na Vogelsburgu, čili na vrcholu vinice Escherndorfer Lump. Aspoň myslím, podle pih na slupce.

Vogelsburg od Volkachu. Ještě jsem tady tenhle pohled neměl, vždycky jen ty majestátní výhledy zdola přes vinici :-) tentoktát z auta, ani jsem nezastavil.

Výhledy z Vogelsburgu jsem tady naopak už měl mockrát, toho se nenabažíte. Ve skutečnosti jsem chtěl zajet na oběd kamkoli jinam, ale kvůli poloze a rozhledu jsem zase skončil tady.

Středeční Escherndorf zpola zakrytý mraky. To všechno kolem je vinice Darebák čili Escherndorfer Lump.

Původně jsem to nechtěl přehánět s žánrem zvaným food porn, ale tohle byl Matrimonial Schnitzel. Fakt se nevešel do foťáku.

Seznam úlovků. Restauraci na Vogelsburgu provozuje würzburgské vinařství Juliusspital. Někdy v květnu 2018 jsem si tady dával vařený chřest, německou májovou klasiku. Ze zvědavosti jsem si k tomu dal skleničku místního Silvaneru přímo z vinice pod restaurací. Nic jsem od toho nečekal, byla to jen aktuální úlitba místu… ale ten Silvaner byl senzační. Od té doby na to myslím: bylo to místem a chřestem? Byl to omyl? Byl ten Silvaner vážně senzační? Od té doby jsem tam byl už nejmíň pětkrát, ale obchůdek s vínem byl vždy zavřený. Tentokrát vezu úlovek, snad se konečně dozvím pravdu :-)

Rozšířený seznam úlovků: 2019 Silvaner a Riesling GG od Sauerů teď zabodovaly u Jancis Robinson, tak jsem přihodil po lahvi na ochutnání. Možná bude Masterclass :-)

Reklama: jestli to ve vás probudilo vzpomínky na květnové bedýnky a chcete si objednat pár sylvánů, ryzlinků nebo milerek od Sauera, neváhejte. Přivezl jsem si navíc jen pár lahví  a kdo dřív přijde…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *