Až příliš serózní Veltlín

Kam moje paměť sahá, je to teprve druhý Veltlín z Poysdorfu s korkovým uzávěrem. Už před třema roky mě posadil na zadek, tak se těším, že to dneska zopakuje!

BLOG P1290949 GV Alte Reben Weinrieder
Grüner Veltliner Alte Reben 2014, Weinrieder    
Ve skleničce netypicky plná zlatožlutá barva, jiskrná, s droboučkým perlením na stěně. Ve vůni vyzrálé ovoce a jemné koření. V chuti suché, od počátku důrazně pepřové, plné v těle, slušně komplexní. Kořenitost převládá, zralé žluté ovoce, oříšky, kyselina rozhodně nevyčnívá. Převládá krémový až máslový dojem. Už barvou víno varovalo, že půjde o nějakou (v Poysdorfu) netradiční technologii, podle chuti bych tipoval kratší maceraci slupek před lisováním (koření) a asi i delší ležení na jemných kvasničních kalech. 13,5% alkoholu a zatříděné jako jakostka, na Weinviertel DAC je tam všeho moc: alkoholu, zralosti, tělnatosti. Svým způsobem je toho moc i na mě: je to dobrý pokus o seriózní víno, ale ze základního Weinviertel DAC od Weinriederů jsem měl větší radost, i bez ohledu na cenu. Ode mě 88 bodů/100.

Připomínám srpnovou degustaci moselských ryzlinů a orvietských sopečných vín v Praze v úterý 9. srpna jako živé vydání Skleničkova blogu. Podrobnosti jsou tady, přihláška tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *