První fotky z Alsaska, srpen 2015

FB P1240666 Husseren příjezd

Dnes jen opakování blogu z konce srpna 2015. Krátká cesta do Alsaska, návštěvy několika vinařství. Horké léto a chladná vína :-) Na úvodní fotce cíl, odtud byly o dva měsíce později alsaské bedýnky.

BLOG P1240590 Husseren Cedule

A tady je to už černé na bílém, Alsasko.

BLOG P1240626 Kuentz Bas a sklenička.psd

Program prvního dne, a modří už vědí :o)

BLOG P1240638 s Lucile ve sklepě

Napřed degustace, potom prohlídka sklepů s Lucile Jeandel. Vinařství Kuentz-Bas, biodynamici. Největší překvapení? To nebylo jedno víno, ale precizní práce a čistota ve všech třech řadách vín, od základu až po Grand Cru. Nic takového z domácí scény neznám, a kdybych si jel jen najít nějaká skvělá vína, mohl bych jet rovnou domů. Pecka mezi oči!

BLOG P1240556 hrozny PINOT NOIR

V Alsasku už všechno dozrává, sklízet se začne od prvního září. O dva týdny dříve, než obvykle. Tohle je lehké, Pinot Noir :o)

BLOG P1240692 bílý hrozen

Z ampelografie bych propadl, tak jsem si pomáhal chutí. Ale marně, něco jsem dal podle barvy, něco podle chuti, něco vůbec.

BLOG P1240702 Eguisheim, mládež se baví

Nachmelená mládež v Eguisheimu zrovna něco slavila, tuhle kašnu jsem měl na blogu vyfocenou už před mnoha lety. Jestli mám nějaké úchylky, tak jedna z nich je na alsaský Muscat Grand Cru. Na večerní uklidnění jsem v Eguisheimu jeden koupil a byl to omyl. No jestli mě nepotká nic horšího, než bezvýraznej nudnej Muscat za 12 EUR, tak to bude dobrý.

BLOG P1240719 Vlajka vzhůru letí

Ještě večerní pohled z okna apartmánu hned po ubytování v osm večer. Hrázděný interiér, spousta místa, děsná kombinace napoleonského nábytku s rádobymoderním designovým a neuvěřitelně ohavné rudé lampičky u postele, no nekupte to.

Připomínám aktuální alsaskou bedýnku, po více než dvou letech se vracíme do biodynamického vinařství Kuentz-Bas. Podrobnosti jsou tady, přihláška je tady!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *