Sylvánská degustace

BL P1390722 Modni prehlidka

Tématem Skleničkova blogu není fotbal, takže se dnes nebudu věnovat výhře Viktorky nad moskevským vojenským klubem v Lize Mistrů. Potěšilo to (i překvapilo) a nadšeně jsem skouknul televizní góly, ale hlavní zprávou pro mě byla sylvánská degustace. Šest vinařství, třináct vín a jedna odrůda. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tou odrůdou nebylo Sylvánské zelené. Ještě před několika měsíci by mě nenapadlo, že něco takového udělám. Na úvodní fotce módní přehlídka, otvírání lahví a kontrola vín pár hodin před začátkem.  

BL P1390740 Odrůda

Návštěvníci Skleničkovských degustací můžou potvrdit, že skoro nikdy nemluvím o analytických hodnotách a chuťových nebo aromatických charakteristikách. Neudělal jsem to ani v úterý. Jen jsem při čtvrtém vzorku promluvil o tom, co je obecně pro Sylván typické a charakteristické, a pro jistotu jsem to i názorně ukázal. Tráva je teď v listopadu málo fotogenická, ale citron a směs pepřů musí být fotogenické dost. Byl to nejčastěji fotografovaný vzorek celé degustace :-)

FB P1390734 Am Lumpen GG

V průběhu večera se komentovaly i způsoby, jakým někteří účastníci psali degustační poznámky a hodnocení. Dodám, že formát degustačního seznamu, jak ho připravuju, poskytuje dost místa k poznámkám a snad i vybízí k psaní poznámek. Několik účastníků chtělo nakonec zvolit šampiona, tak se hlasovalo o vínech. Zvítězil s náskokem 2017er Escherndorfer Lump Erste Lage Silvaner S Horsta Sauera z Escherndorfu.

BL P1390742 Stůl

Na fotce je pohled na stůl z mého pohledu. Na závěr jen dodám, že mě moc potěšilo druhé místo „chlastacího“ kabinetu Jürgena Hofmanna. Šel jako první ze třinácti, takže jsem nečekal, že by se vůbec mohl umístit. Na blogu jsem už několikrát psal, že mě francké kabinetní Sylvány moc baví, takže jsem za to rád. Tak snad dobrý, snažil jsem se :-)

Připomínám pondělní nabídku moselských ryzlinků. Podrobnosti jsou tady, přihláška tady.

5 thoughts on “Sylvánská degustace

  1. Já mám brejle předepsaný v řidičáku, ale na degustace je nenosím, dělám se mladší. U návštěvníků to nekontroluju, můžete se přihlásit s brýlemi i bez brýlí :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *