Pár fotek z cesty

BL P1420983 UW In the early morning sun

Fotky z cesty aneb pravidelný teasing předtím, než doma přechutnám dovezené vzorky a napíšu degustační poznámky. Jel jsem na otočku na Moselu, navštívil dvě vinařství  a s vinaři přechutnal ročník 2018 a příležitostně i nějaké ty starší speciality. Taky se protrápil zácpami na německých dálnicích a přespal v hotelu, kterému se v budoucnu rád vyhnu. Nechci vás nudit fotkami chcíplého pavouka nebo poškozených dlaždiček v koupelně, přežil jsem jen díky silným práškům na spaní. Vážným zájemcům rád poradím, čemu se v Německu vyhnout. Místo hotelu fotka vinice Urziger Wurzgarten v ranním slunci.   

BL P1420922 Brauneberg Teatro

Další fotka už není z Urzigu, ale z nedalekého Braunebergu. Pohled od silnice na amfiteátr vinic. Nechal jsem se zlákat k návštěvě a degustaci jedním místním vinařstvím.

BL P1420941 sklenka PN Boujong

Po loňské zkušenosti s brauneberským Steinmetzem a krovským Hermesem jsem vždycky zvědavý na barikovaný Pinot Noir vypěstovaný na břidlicových vinicích. První dojem byl slibný, ale po sedmi stech kilometrech za volantem raději počkám na domácí kontrolu.

BL P1420909 Juffer Sonnenuhr

A samozřejmě ryzlinky z vinice Brauneberger Juffer. Na degustaci vypadaly výborně, až jsem si medil: už mám ryzlinky z červené břidlice (Urziger Wurzgarten) a z šedé (Erdener Treppchen). To by se bezvadně doplňovalo s modrou břidlicí z Brauneberger Juffer s přitažlivými aromaty střelného prachu a křesacího kamínku…

BL P1420951 Degu Feinherb

A pak honem do Urzigu za Stefanem Erbesem, na degustaci dvaceti vín z aktuální nabídky. Na první fotce jsou suché a polosuché ryzlinky.

BL P1420955 Degu 3x Auslese

Pár lahví přeskočím a jsme u Auslese. Pochválil jsem 2018 Erdener Treppchen Auslese a Stefan Erbes přinesl ročník 2013, že jsou si podobné. Vždycky mě překvapí, jak za pár let moselské kyseliny sežerou cukr a původně sladké ryzlinky působí suše a čistě. Hned jsem připsal k objednávce krabici 2013 Auslese.

BL P1420957 Lahve Prelát

To už je skoro finále. Tři lahvičky TBA jsem nestihl vyfotit.

BL P1420987 UW kopec

Ještě jeden ranní pohled přes kopec nad Urzigem, naložil jsem víno a jel domů. Čtenářům, kteří objednali předem, jsem víno nabídl levněji. Až doma jsem zjistil, že jsem omylem zkopíroval ceny z roku 2017. Ještě mi zbylo dost lahví 2018, nová nabídka včetně objednacího formuláře je tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *