Jedenáct fotek z Toskánska

Dnes dám jen pár fotek, které se nevešly  do průběžných hlášení. Nějaké výhledy z okna jsem už dával, tohle byla večerní idyla od stolku s notebookem. Mám výhled k jihu, takže slunce za celý den oběhne údolí zleva doprava. Sledovat stráň na druhé straně údolí, jak ji celý den přemalovává slunce svými stíny a měnícími se barvami, to bych mohl pořád.  

Silnice v Cecině. Hned v neděli po příjezdu jsem si tam zajel na trh. Chtě jsem jíst střídmě a po lockdownu trochu zhubnout. Na trhu jsem koupil půl kila hrášku, meruňky a broskve… a zjistil jsem, že v Itálii se bude špatně hubnout. Za pár dní jsem koupil čtyři různé ovčí sýry, všechny výborné.

Renato Spanu čili vinařství La Lastra. Už jsem znal jseho Vernaccii, ale zajel jsem za ním k Sieně, abych ochutnal i jeho červená vína.

Siena. Toho se nenabažíte…

Ještě jednou Siena, fotka z procházky starým centrem. Někdo si vylepšil fasádu domu sochou paní, která vykukuje z okna.

Když už Siena, tak taky Monteriggioni.

Náhodná momentka u Volterry cestou na schůzku v Lucce s Fabiem Zanzucchi.

Pienza, město na skále uprostřed údolí Val d’Orcia.

Val d’Orcia je proslulá dlouhými stromořadími cypřišů, z těch bych mohl udělat celý fotoseriál. Bohužel jsem měl zrovna celý den zamračeno, takže fotky přišly o významný atribut, stíny. Jezdit Toskánskem je otrava a Val d’Orcia patří mezi nejhorší cíle: 120 kilometrů jsem jel čtyři hodiny. Každou chvíli jsem musel zastavovat a fotit.

Z Pienzy je to jen kousek do Montepulciana. Konečně jsem prošel staré město, na fotce známý kostel pod hradbami Montepulciana.

Fotky San Gimignana jsem už měl v předchozích textech, tak znova Colle Val d’Elsa. Je to kousek od San Gimi, je to jen obyčejné městečko, jakých jsou v Itálii stovky nebo tisíce. Jednou v roce 2003 jsem špatně odbočil, uviděl tenhle výhled na městečko přes vinici, udělal jednu fotku a odjel. Několik let jsem to místo marně hledal, našel jsem to až v roce 2010. Tady zrovna zvony zvonily poledne, ale kvůli slunci se to musí fotit brzy dopoledne, tak jako tehdy v roce 2003 :-)

Z Colle Val d’Elsa je to jen kousek do San Gimignana, takže připomínám aktuální sanžimiňánskou bedýnku s Vernaccií, Vermentinem a Chianti. Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *