Dva alsaské ryzlinky

O víkendu jsem probíral vzorky přivezené ze srpnové cesty do Alsaska. Odnesly to dva ryzlinky bio-vinařství Vincenta Stoefflera. O vinařství jsem už psal tady a tady, takže můžeme jít rovnou na vína.

P1260343 RR Muhlforst Stoeffler

Riesling Muhlforst 2012, Domaine Vincent Stoeffler (Barr)  
Známá poloha ve středním Alsasku, poblíž Ribeauvillé, bio-hospodaření ve vinici a navíc vinařství s vysokým hodnocením v Revue du Vins de France. Klasická lahev, jednoduchá etiketa a celokorek. Ve skleničce slušně plná žlutá citronovka, na nose jemný, ale pěkný mix ovoce a květin. V chuti skoro suché s pěknou kyselinou, strohý ovocný projev s malým medovým podtónem. Příjemný minerální závěr a docela dlouhá dochuť. Projevem strohé a trochu selské, ale čisté a dobře pitelné. 13,5% alkoholu jen zesiluje strohý dojem z vína.

P1260340 RR Kronenburg Stoeffler

Riesling Kronenburg 2011, Domaine Vincent Stoeffler (Barr)
Vinice Kronenburg leží u alsaského Zellenbergu, poznámky o ambaláži bych mohl kopírovat z předchozího Muhlforstu. Světle žlutá citronová barva, ve vůni medově botrytické tóny. V chuti dokonale polosuché s dokonalou balancí kyseliny a cukru a krásnou plností. Hodně zralé v ovoci, medové, se středně plným až plným tělem a lehce bylinkovým až kořenitým závěrem. Bezvadně uměřené a o třídu serióznější než předchozí Muhlforst. 13% alkoholu.

One thought on “Dva alsaské ryzlinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *