Autentikfest v Bokovce

BL P1320742 Pavlač

Fotoreport z odpoledního setkání s Autentisty v Bokovce v Dlouhé třídě. Přesněji na pavlači v prvním patře nad Bokovkou, což se ukázalo být dokonalé místo. V reliéfech nad sloupy jsem dokonce našel vinnou révu :-)  

BL IMG_20170516_172659 Vykoukal

Zleva Petra Bredová, Zdeněk Vykoukal a Petr Koráb, pohled z nitra pavlače.

BL P1320730 Petra Bredová

Ještě jednou Petra Bredová. Tomáš Čačík se skrýval v setmělé místnosti uvnitř a jeho fotku nemám.

BL IMG_20170516_172534 Stávek v kroužku

Richard Stávek vysvětluje, proč vysazuje odrůdy smíšeně na jedné vinici, ale občas je sklízí separátně :-)

BL P1320721 Stávek modni prehlidka

Podrobnější poznámky k jednotlivým vínům dnes nebudou. Vzal jsem to společensky oddychově, poznámky jsem si nepsal. Ale je to jednoduché, ročník 2015 byl hodně štědrý a obecně byla všechna vína hodně povedená. Nenašel jsem žádné víno, na které bych si mohl stěžovat po technické stránce, bylo už jen na vkusu jednotlivých návštěvníků, jestli se jim víc líbilo to či ono.

BL P1320732 Petr Koráb

Petr Koráb.

BL P1320724 Oťas Ševčík

Ota Ševčík. Pro mě nejlepší kolekce vín Autentikfestu. Plné Grefty i živé Pinoty, vynikající Vavřinec a Frankovka. Ota se drží uprostřed mezi mainstreamem a ortodoxními autentickými výboji, jeho vína jsou srozumitelná milovníkům středního proudu i dostatečně poctivá pro vyznavače naturálních vín.  Navíc nepotřebujete znát žádné podrobnosti o sudech nebo době macerace. Vína jsou krásně pitelná i bez technických dovysvětlení, technologie i vinař jakoby ustoupily do pozadí, jako na téhle fotce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *