Zweigelt Goldberg 2011, Judith Beck

Nejlepší a nejdražší Zweigeltrebe od biodynamického vinařství Judith Beck je jakostka, navíc místo spisovného názvu odrůdy má na jednoduché etiketě jen domácké Zweigelt. Asi jako když doma nalévám vynikající víno návštěvě a záměrně ho shazuju, a potom čekám na tu chvíli, kdy na to hosté přijdou :o)

P1140135 Zweigelt Goldberg

Je to víno z jediné vinice (Goldberg) s hlinitopísčitou půdou a vápencovým podložím. Nízké výnosy (35 hl/ha), spontánní kvašení s řízenou teplotou a třítýdenní macerací, a následně 20 měsíců v barikovém sudu (s polovinou nových sudů).

Temně rudá barva s rubínovým okrajem, asi nefiltrované. Ve vůni zralé třešně, jemné koření a kapradí u lesní studánky :o) Chvíli to trvá, než se vůně otevře, potom je ovocný tón svěží a krásný. V suché chuti výrazná kyselina, třešňová ovocnost, výrazné teplé taniny a dlouhá dochuť. Koncentrované a intenzivní, přesto harmonické víno. Podle taninů bych věštil skvělou budoucnost za 2-5 roků. 13,5% alkoholu, silné víno s velkými ambicemi.

3 thoughts on “Zweigelt Goldberg 2011, Judith Beck

  1. Spisovny nemecky nazev teto odrudy je „Zweigelt“ (alternativne „Blauer Zweigelt“, „Rotburger“), pojmenováni „Zweigeltrebe“ je snad nejake ceske specifikum, na rakouskych lahvich to nenanejdes.

  2. Děkuju za opravu (sakra! :o) to jsem si hezky naprojektoval vlastní myšlenku do textu a spletl se. Omlouvám se, už na to koukám na jiných vínech, že v Rakousku se fakt používá jen Zweigelt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *