Trochu Mosela, trochu Alsasko

BL P1380519 Alfa RR a Sekt Hermes
Další případ, kdy mě dohnala mlsná – drahý a v prestižní řadě Alfa zařazený ryzlink od Gut Hermes jsem si chtěl schovat. Na konci týdne začaly scházet objednávky čtenářů a já jsem lahev bezohledně otevřel s tím, že si případně můžu k objednávce přidat krabici nebo dvě. Je to jiný ryzlink, než na jaké jsem zvyklý, projevem se blíží alsaským vínům.  

BL P1380396 Alfa RR Hermes2016 Alfa Riesling trocken, Gut Hermes
12,5% alkoholu a jakostka, jinak původem z vinice Kröver Steffenberg. Ve skleničce plnější žlutá barva, zralá citronová až do zlatova. Ve vůni medové, až s rozmícháním přijdou očekávané citrusy, bylinky a svěžest, vyplatí se míchat! Hodně zralý projev v ovoci až do přezrálosti, ale pěkně čistý. V chuti zralé citrusy a pampeliškový med, lehká (grepová) kořenitost, dobře zakomponovaná kyselina. Suché, ale středně plné (na moselský ryzlink poměrně tělnaté). V závěru vystupuje lehká hořčinka, jako by Hermesové rádi lisovali delší dobu, než je na Mosele běžné, a sklízeli později. Jestli jsem to víno správně pochopil, tak vzniklo jen v nerezovém tanku a drobné oxidativní projevy padají na vrub podílu botrytických hroznů, delšího ležení na kvasnicích a větší plnosti vína. Projevem je to moselsko-alsaský hybrid, na Německo hodně plné tělo, na Alsasko netypická čistota.

V pondělí ráno jsem objednal zásilku vína od Hermesů. Kdo se ještě chcete přidat, napište, snad mi trochu ryzlinkových bublin zbude! Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady. Naslouchejte šumu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *