Sylvány přijely!

Je to úleva! Aniž bych zabíhal do podrobností, byl to nejkomplikovanější dovoz, co jsem za ty roky zažil, a ještě stále není vše vyřešeno. Kdyby to byl můj první dovoz z Německa, zůstal by i poslední.

!cid_03ad53b2-7425-4084-9b5d-63380422cdcd_2 UPR

Tmavé fotky z mobilu v příštích dnech nahradím světlejšími (vyložil jsem víno v podvečer) a jestli ve středu dostanu z Německa potřebné doklady, začnu víno rozvážet. Hned po vyložení jsem byl dokonale vystresovaný (objevila se poslední komplikace) a chvíli jsem váhal, jestli mám otevřít jednu lahev. Samozřejmě jsem ji po chvíli váhání otevřel a byla výborná.

2015 Silvaner VDP. Ortswein Escherndorf trocken, Egon Schäffer
Pěkně plná zlatožlutá citronová barva, na nose působí dost plně: zralé citrusy, trochu žlutého ovoce, tráva, zpočátku i pepř, který se s rozmícháním ztratí. V chuti především pevný, neostýchavý projev s výraznou kyselinou, kořením (pepř a kmín) a citrusy (zralé až přezrálé citrony a limetky). Symptomatická odrůdová travnatost se objevuje až v závěru v hodně zralé formě. Jak jsem psal v předchozích textech o základních escherndorfských Sylvánech jako o lehkých kabinetních vínech, tak na první degustaci doma hned po příjezdu působí víno hodně plně a spíš jako pozdní sběr. Možná za to může horký ročník 2015 (13% alkoholu dodává lehkou nasládlost a plnost) a srovnání s předchozím ročníkem ukáže. Dám mu ještě pár šancí, zrovna tohle víno jsem si nakoupil pro sebe do sklepa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *