Pár fotek z jižních Čech

BL Rožmberk

Za tři dny jsme s třináctiletou dcerou sjeli horní úseky Lužnice a Vltavy, na úvodní fotce Rožmberk. Město prokouklo, jez je bezpečně sjízdný. V restauraci, kam asi šest let chodíme, mají pořád stejný jídelní lístek (jen ceny průběžně rostou).  

BL večerní oheň

Po večeři jsme sjeli asi dva kilometry níž a zůstali spát ve volné přírodě, jako dřív. Dcera byla z kempování venku trochu překvapená, ale oheň se jí líbil. Napadlo mě, že jsme mohli ušetřit pět stovek za večeři. Kdybych koupil pár buřtů a opekl je, bylo by to stylovější než rožmberská restaurace.

BL borůvkové knedlíky

Stejný jídelní lístek platí i na Lužnici. Ale tradiční borůvkové knedlíky jsme v Majdaleně nenašli. Museli jsme za nimi až na Pilař :-) Lužnice je zregulovaná, vyčištěná, dobře sjízdná (až moc). Všechno je tam klidné a domácké. Na Vltavu jezdí víc lidí, provozovatelé kempů se s nimi nepářou a a škubou je drsně. V Čechách platí přísloví Bez peněz do hospody nelez, ale ve vltavských kempech si za peníze moc nekoupíte.  Ledaže byste milovali smažený sýr, grilovanou klobásu nebo vodovatou gulášovou polívku. Ale to všechno dostanete všude jinde v lepší kvalitě.

BL Anča na vodě

Ale možná jsem jen utahanej a rozlámanej, z vody i ze spaní ve spacáku. Tohle byla jedna z věcí, které jsem ještě chtěl stihnout, a kdybysme nebyli fyzicky zničení nepohodlím, nechali bysme se hned odvézt do Vyššího Brodu a sjeli to znova. Až na lodi jsem si uvědomil, že dcera dosud jezdila na lodi jen jako porcelán. Sjela Ohři a krumlovské jezy dvakrát, ale vždy jen na porcelánu. Na háčku jsou jezy přece jen dost jiný :-) a když jsem s ní sjel prvních devět vltavských jezů bez vyklopení, tak by možná byla chyba končit…

BL Večer na PilařiBL Ráno na Pilaři

Na závěr dvě fotky ze spacáku. Večerní a ranní, obě ze stejného místa na starém pískovém lomu.

2 thoughts on “Pár fotek z jižních Čech

  1. S Vltavou je to jak říkáš, každopádně jistý posun nastává – pizzerie v Rožmberku na levé straně směrem z Vyšáku, pláž za Krumlovem – po levé straně směr Koruna a hlavně pro mě letošní novinka na pískárně začli vařit normálně. Žebra, slušný burgr, steaky s gril. zeleninou, dobrý řízek s kaší (jakoby to bylo něco extra, ale řízek s kaší na Vltavě :)) ) berou karty, umí aperol a šetří plastem (zálohované kelímky) , takže jistý posun nastává :)

    1. No přesně, dobrej řízek by tam přece měl být všude normální! Jsem rád za Pískárnu, tu jsem minul. Trochu mě iritovalo, že všude stojí všechna jídla skoro stejně. Smažák jako kuřecí řízek v kempu, špagety jako vepřová panenka s pepřovou omáčkou v rožmberské restauraci, vždycky plus minus stejná cena. Ale abych si jen nestěžoval, počasí nám vyšlo :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *