Pár fotek z cesty aneb On the Road Again

FB degu starých lahví

Dnes jen několik fotek jako nápověda k facebůkové hádance, která se né a né nahrát :-) Na začátek pondělně odpolední degustace ve vinařství.  

BL P1330421 Staré lahve

To ještě není celé, ale nemusíte závidět, většina vzorků byla zoxidovaná. Z 12+ lahví jsem našel dvě až tři zajímavé. Zkušenost je to, co dostanete namísto toho, co jste chtěli dostat :-)

FB Losnicher Feuerplay

Dnes si budu vypomáhat fotkama z mobilu. Původně to mělo být video jako hádanka a k tomu pár fotek jako nápověda, ale video se v cizině nepovedlo z foťáku nahrát.

BL P1330392 Hrozny a břidlice

No s touhle nápovědou je to už asi jasný?

FB Losnicher Feuerplay 02

V Toskánsku taky furt zastavujete a fotíte a cesta se prodlužuje. Sem jezdím od roku 2012, byl jsem tu v květnu, v říjnu, v listopadu, vlastně před rokem i v červenci s dcerou. Úplně jsem na to zapomněl, protože před rokem jsem se skoro znova učil chodit. Vylézt na Erdener Treppchen byl pro mě tehdy životní výkon.

BL P1330388 Erdener Sohnenuhr

Dneska jsem těch slunečních hodin vyfotil víc, tohle je asi Erdener Treppchen Sonnenuhr.

BL P1330383 Erdener Treppchen

Začaly prázdniny, čas válení :-)

BL P1330408 Riesling Haus

Před pár dny jsem odpovídal na dotaz, kam jít na Mosele. Tohle je asi nejlepší vinotéka, kterou znám v Bernkastelu, jen kousek od přístaviště. Abych nebyl křečovitě pozitivní, tak místní ceny letí nahoru a je problém najít kabinetní ryzlink dobrého vinaře pod deset EUR. 12 až 13 je ta správná hranice, bohužel. A když jsem tady před rokem psal o suchém kabinetu jako bílé vráně nebo dvouhlavém teleti, tak jsem jich dneska viděl asi vosum. Neodolal jsem a čtyři nebo pět koupil. Snad z toho nebudu mít hubu nakřivo jako mladší z Klausů.

BL P1330424 2x UW SP AR

Na večerní chill-out na terase penzionu jsem dostal od Stefana Erbese za domácí úkol dvě lahve stejného vína. První, s etiketou, lahvované brzo, druhé, zatím neoznačené, nalahvované až v červnu. Když se stmívá, je neoznačená lahev prázdná. V té druhé zbývá půl litru. Wow! Není co řešit, lahvovat se má co nejpozději :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *