Letos počtvrté

BLOG P1270288 1500 chatka

Prodám letní chatku se zahrádkou. Atraktivní poloha. Realitky nevolat!  

BLOG P1270281 Chatka s vinicí

Na čtenářskou soutěž je to málo, ještě tak na polechtání několika burgundofilů na Facebooku. Ti samozřejmě poznali polorozpadlý viniční domek mezi Santenay a Maranges. Měl jsem tu fotku na blogu už víckrát a podobné obrázky ze zářijových dnů, kdy vinice čarují barvami, najdete i u časopisových článků o Burgundsku. Dnes odpoledne v Beaune a Santenay 10 až 11 stupňů, zataženo nízkou oblačností, na koupání to už není, ale pocitově světlo a teplo. Letos jedu už počtvrté!

BLOG P1270298 Antoine Bouthenet

Napadl mě výstižnější titulek, ale nechtěl jsem to zakřiknout, protože jsem po cestě stihl jen jednu degustaci a hlavní porce na mě čeká zítra. Na fotce Antoine Bouthenet z vinařství Marc Bouthenet (dubnové pinotové bedýnky). Kdybych neměl velký plán na zítra, mohl jsem mít další pinotové bedýnky hotové už první večer. Díky tomu, že jsem tentokrát přijel mimo sezónu a tedy včas, ochutnal jsem nové Santenay i Santenay Premier Cru Clos Roussot 2014, oboje výborné. S dalšími víny to dělalo dohromady pět pinotů, všechny dobré. Pravda, některým bych rád dal pár měsíců na rozkoukání, pít burgundské Premier Cru měsíc po nalahvování je trochu zbytečné. Koupil jsem si vzorky na domácí kontrolní degustaci a musím ještě spočítat cenu, ale podle prvního ochutnání jsem viděl burgundskou pinotovou bedýnku (jejíž sláva hvězd se bude dotýkat…) hned při první zastávce.

BLOG P1270299 Chasselas

Minulý víkend měli Bouthenetovi svátek otevřených sklepů, přizvali si k tomu spřátelené vinaře z Champagne a z Rhony. S Antoinem jsme iniciativně prošli několik zajímavých lahví z Rhony a zakončili švýcarským vínem na fotce. Poskytlo mi dlouho odříkanou příležitost říct o nějakém víně něco ošklivého. Otec Marc Bouthenet nám o něm prozradil, že je z odrůdy Chasselas, ale ani tím se dojem nevylepšil. Chasselas v Komunitních bedýnkách zatím nebude, ani kdyby čert na koze jezdil!

Na večerní chill-out jsem si otevřel Bouthenetovo červené Bourgogne Hautes-Cotes-de-Beaune 2012. Fakt dobrej základní Pinot. Zítra Beaujolais a Macon, těším se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *