Dva ryzlinky z Mosely

O výrobci jsem už tady psal, Riesling Manufaktur Rebenhof v moselském Ürzigu nepřehlédnete díky moderní architektuře posazené nad silnicí hned u začátku obce směrem na Bernkastel. Bohužel taky budou mít asi nejvíc zkažený výhled, protože základy nového Obermostu se staví přímo proti nim.


Etikety jejich vín se dají interpretovat jako pomalé loučení s německým přívlastkovým systémem. Názvy vín uvádějí často jinak, než je v kraji zvykem, a zatřídění podle přívlastkového systému píšou jen drobným písmem na okraji etikety. První dnešní ryzlink je jen jakostní, signalizuje to i litrová burgundská lahev se šroubovacím uzávěrem, v údolí Mosely zřídkavá.

2012 Riesling Trocken, Rebenhof

P1120673 2012 R tr RebenhofBarva je světloučká žlutá, barva mladého ryzlinku. Vůně lipovo-bezová, první dojem je spíš dosladka. V chuti lehké, suché, svěží, s výraznou mineralitou. Čistý ryzlinkový projev, snad jen trochu jednoduchý a krátký. Mám dojem, že se tyhle jakostní ryzlinky vyrábí z rovinatých poloh v okolí Mosely, na to má základní jakostka z Rebenhofu docela výrazný minerální projev. 7 EUR ve vinařství je s ohledem na litovou lahev a výraznou mineralitu dobrá cena.

2012 Ürziger Würtzgarten Von Alten Reben Riesling trocken

P1120766 2012 UW Alter Reben Rebenhof Světlá slámová barva, jemná květinová vůně s lipovými květy a citrusy. V suché chuti klasická ryzlinková kyselina, lipovinka, citrusová svěžest podtržená náznakem perličky. Malý zbytek cukru zakulacuje dojem, ale netvoří chuť, ovocný dojem podle slavné moselské vinice a minerální závěr. Alte Reben čili Staré Keře se projevují spíš harmonií než koncentrací a přidávají trochu kořenitosti v závěru. 13% alkoholu. Výborný dojem mi kazí jen cena, 14,50 EUR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *