Burgundské Pinoty přijely

BL P1430549 2 lahve venku
Tak už je to oficiálně na etiketách, Antoine Clerc je součástí názvu vinařství. Zásilka burgundského vína Domaine Bouthenet-Clerc přijela večer před osmou, kapka radosti v jinak mizerném týdnu. Chvíli po osmé už jsem kontroloval základní Pinot Noir.  

BL P1430530 BHCB 2017
Bourgogne Hautes-Côtes-de-Beaune 2017, Bouthenet-Clerc
Především krásně vypadá, poměrně plná rubínovka se světlým okrajem. Středně intenzivní až intenzivní nos s výraznými peckovinami, švestky a třešně. Hned po otevření lehké odbočky do stájových vůní, které po chvíli vyvanou. V chuti šťavnaté, ovocné, pinotové, s vyšší koncentrací a (přes psaných 13% alkoholu) trochu ohnivé. Úplně suché se závěrem doslana a s ještě patrnými tříslovinami, po ochlazení spíš strohé. Zábavné, pitelné, za mě neodkládat a vypít do dvou roků. Všechny poznámky berte s rezervou, otevřeno patnáct minut po vyložení z kamionu :-) holt malý dovozce, žejo.

Pro jistotu připomínám srovnávací degustaci Francie proti zbytku Evropy v úterý 17. září. Dostanete za danou cenu lepší víno ve Francii nebo v Itálii?  Podrobnosti jsou tady, přihláška je na konci odkazovaného textu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *