Pozdní sběr březnový a aktuální

Do Apríla ještě daleko, ale přituhuje! Například když jsem ve středu psal o tom, jak učím svoji dceru zeměpis, tak ve čtvrtek dostala z obávané orientace (viz text) dvě jedničky. Snad nevystřílím všechny aprílové náboje ještě v zimě!

Srdcove Eso

Snažím se psát o víně, vyhýbat se politice a tématům prchavým jako v srpnu otevřené Prosecco, ale dneska to nevydržím, sorry jako… Ministr práce a sociálních věcí Maláčová (snažím se být genderově korektní, ledaže by Ministryně práce a sociálních věcí Maláč?) prosadil(a) v pondělí večer navýšení důchodů o 900 kaček (jako soon-to-be-důchodce 60+ tleskám), ale HLAVNĚ navýšení rodičovského příspěvku pro nově narozené dítě na 300.000 kaček. Vidím v tom šanci na zajímavej vedlejšák. Některé ženy jsou ochotné platit velké peníze za umělé oplodnění, a tady leží třistatisícová dotace :-) Jestli praskne, že Babišovy uměle oplodňovací kliniky používají výhradně sperma svého zakladatele, zbude na mě 70% neplodných voliček (a navíc 70% voliček s neplodnými partnery). Nechci se chlubit, ale fakt dělám hezký děti!

MS Easter Egg UPR

Jestli si myslíte, že předchozí odstavec je blbost, jakou už tento týden nikdo nepřekoná (kromě VKml), tak jste zase vedle. Britský maloobchodní řetězec Marks & Spencer prodává velikonoční vajíčko plněné Proseccem. Fakt, nekecám. Celý článek je tady. Kdo jste chytře ušetřili na nejnovější Skleničkově nabídce vzácně suchých moselských ryzlinků, šupaj do Marks & Spencer!

Když už jsme v Británii, tak jedna ponurá aktualita. Jak by Charlie Chaplim komentoval Brexit? Asi takhle…

Kříž Lesbos

Občas si všímám, že někteří čtenáři sdílejí úplně jiné názory než pan Sklenička. To je úplně samozřejmé, když jde o víno. Někdy mě překvapí různice ve společenských tématech. Ale nejhůř nesu, když dodatečně zjistím, že jsem taky sežral hada. Že jsem někomu skočil na špek. Jako třeba v textu o symbolickém kříži na ostrově Lesbos tady následovaném facebookovou opravou amatérského pozorovatele tady (a proklikat zpět na 13. března). Vůbec netuším, kolik procent pravdy má který článek, ale jestli je Milan Votypka autentickej, tak manipulace a lži mainstreamových medií jsou nebezpečné a prakticky neodhalitelné. Já jsem to na první čtení sežral a teď se trochu stydím. Hezké úterý a dávejte si bacha.

Pro jistotu zkopíruju z Facebooku podstatnou část Votýpkova komentáře: V textu Mf Dnes je decentně zamlčen fakt, že ti lidé, kteří vztyčili bez povolení kříž, nebyli obyčejní Řekové, ale bosohlavové ze strany Zlatý úsvit, která se netají svou inspirací nacistickým Německem. Tito kluci na sebe místo pozdravu zdvihají pravačku, jsou otevřeně antisemitští, proslulí násilím a zločiny z nenávisti. Tito kluci se nesnaží na oko předstírat, že nejsou to, co jsou, jako někteří frajeři u nás. Oni se vám k tomu hrdě přiznají.
Tak tito vlastenci se rozhodli postavit kříž bez povolení příslušného úřadu, ostatně proč by to dělali s povolením, zatčení jím přinese mediální pozornost, po které touží. Úřady se zachovaly přesně tak jak musely, v souladu s platnou legislativou, jako kdybyste si na náměstí bez povolení začali stavět kůlničku. To je vše co se stalo.
Dřívější pokácení kříže nesouvisí s tím, že by tento symbol rozrušoval migranty, ale otevřená náckovská provokace rozrušuje radikální levičáky. Migrantům je stejně kříž jedno, po tom co se zde vynořili po nejšílenější plavbě života je toto asi poslední starost, kterou mají, a stejně nechtějí na tomto bohem zapomenutém ostrově zůstat.
Tímto se nechci nikoho zastávat, jen konstatuji, co se zde stalo, má zcela jiné kontury než epický příběh o rozumných lidech, netolerantních uprchlících a šílených multikulturalistech, kterým není ani kříž svatý. Bývalé nejčtenější seriozní noviny v Česku nejenže vyloženě manipulují s fakty, ale hlavně dávají náckům to co chtějí. Za nadšeného potlesku významné části spoluobčanů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *