Ryzlinky v Argumentu

P1190299 Full View copy

Myslím, že jsem měl zase kliku a že degu ryzlinků se Stefanem Erbesem v dejvické restauraci Argument vyšla! Alespoň virtuální pan Sklenička z toho měl dobrý pocit, hodnocení nechám na účastnících a než padnu do postele, zveřejním jen pár obrázků.     

P1190266 Terina z hovězí oháňky

Terina z hovězí oháňky a k ní dva suché ryzlinky z Ürziger Würzgarten, 2013 a 2012 :o) a především velké poděkování všem přihlášeným! Už jen za to, že přišli – zdálo se mi málo společenské žádat platbu předem, ale kdyby v neděli večer někdo zůstal doma, stal by se z toho hodně rozmařilý večírek.

P1190280 Salát s lososem a kozou

Salát, losos a kozí sýr k ryzlinku patří asi jako povinné cviky ke krasobruslení. K tomu třikrát Spätlese feinherb z Ürziger Würzgarten, 2013 a 2012 a 2010. Ještě v pátek jsem zapochyboval, jestli není feinherb příliš sladký a otevřel jsem doma poslední ročník. Uklidnilo mě to, nebyl sladký.

P1190287 Dana

Tady měla být fotka třetího chodu, vepřové panenky Wellington s vanilkovo-brusinkovou omáčkou a dýňovým pyré. Pan Sklenička se zachoval neprofesionálně a na focení si vzpomněl příliš pozdě. Jestli někdo máte tohle jídlo vyfocené, zachraňte mě a pošlete obrázek! Wellingtona dělají v Argumentu výborně, omáčku i pyré jsme vzali na mou žádost od jiného jídla, abych k tomu mohl párovat moselské kabinety 2013, 2008 a 2007. Holky na fotce byly už na vůbec první degustaci Erbesových ryzlinků, kterou jsem dělal na konci roku 2012 na Žižkově, to potěší :o)

P1190289 Hrušky

Marinované hruštičky s ořechovým griliášem a skořicovou zmrzlinou, k tomu dva moselské slaďáky, 2012 Kranklay a 2011 Ürziger Würzgarten Spätlese odchovaný jedenáct měsíců na kvasničních kalech. Kdyby toho jídla byl plný talíř, stejně bych se ho nenabažil. Prostě bych ocenil, kdyby vrchní přinesl druhý talíř, až budu dojídat ten první, potom třetí, až dojím druhý a tak pořád dokola…

Před závěrečnou kávou jsme dali 2010 Ürziger Würzgarten Auslese** a byl konec. V pondělí odpoledne máme Galadegustaci PWT, doufám, že se tam potkám s dalšími čtenáři.

6 thoughts on “Ryzlinky v Argumentu

    1. Děkuju za pochvalu, už jsem to psal u dalšího článku o Gala PWT. Dosavadní ohlasy účastníků byly krajně povzbuzující a Stefan Erbes, který má s podobnými večeřemi zkušenosti na té nejvyšší úrovni, to velice oceňoval: přípravu, profesionalitu, samotné jídlo i párování s víny. Ve skutečnosti jsem se jen snažil připravit degustaci tak, jak bych ji chtěl sám mít jako návštěvník :-) a nic neošidit. Rád bych v tom pokračoval, další krok by mohlo být sedmichodové degustační menu v Argumentu a jeho spárování s víny …

  1. Já taktéž děkuji za parádní akci a velmi povedený večer. Sám vím kolik s tím je starostí a výsledek, často, těžko odhadnutelný. Myslím, že moje drahá polovička už vše pochvalné řekla osobně při odchodu.

    PS. – Sedmichodové párování už má tímto první dva přihlášené ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *