Fotoblog z Galadegustace Prague Wine Trophy

P1190319 Autentisté

Kdybych si mohl jen tak sednout a v klidu vychutnávat všechna vína, která jsem dostal nebo vyhandloval na pondělní Galadegustaci PWT, byl by to nádhernej večer. Kdybych předtím nestál sedm hodin za stolkem s vínem a život nenabral obrátky zrychleného filmu :o) Tentokrát bylo všechno zorganizované až v lednu, ale nakonec to vyšlo, včetně jedné vtipné shody, jejíž první část spočívala v tom, že můj stolek sousedil se stolkem Autentistů. Na fotce se Richard Stávek i Ota Ševčík šťastně kření, no ani se jim nedivím :o)    

P1190342 Svatošovi 2

Druhá část zmiňované shody spočívala v tom, co už jsem na blogu inzeroval. Pozval jsem na přehlídku vín Aleše Svatoše čili žernosecké vinařství Porta Bohemica, prvního českého autentistu :o) Jednak proto, že se mi jeho nesířená a nefiltrovaná vína líbí, druhak proto, že je tak fotogenickej :o) na fotce s paní Svatošovou. Na fotce chybí jeho vína, Müller Thurgau 2013 a Svatovavřinecké 2013, oboje kabinetní.

P1190310 Porada se Stefanem

Přiznávám, že pro mě byla největší atrakce předávání diplomu pro pětihvězdičkové vinařství (= tři vína s bodovým průměrem 90+ bodů) pro Weingut Karl Erbes (a dovozce sklenička.com). Na obrázku porada se Stefanem Erbesem, co s tím uděláme? Oznámil jsem mu totiž předávání diplomu naživo až v polovině nedělní degustační večeře pro bedýnkáře. Před námi Hannah Balaštíková, čerstvá držitelka titulu Cape Wein Master, za námi schovaná moselská vinařka Sabina. To je ten problém, psal jsem o tom už loni, Stefan se s ní zná líp než já s jejím českým dovozcem. Měli stolek deset metrů ode mě, ale nestihl jsem to.

P1190308 na podiu se stefanem

Na bedně se Stefanem Erbesem a Jindřichem Duškem pózujeme pro fotografa s diplomem pro pětihvězdičkové vinařství. Obvykle se nerad fotím, ale v pondělí jsem měl záchvat a se Stefanem a diplomem jsem se nechal fotit víc než za posledních dvacet let.

P1190332 Martin Dindoš OHMS

Vždycky radím ochutnávat vína s vinařem, tak jsme se Stefanem šli ochutnat vína OHMS. Na fotce Martin Dindoš, má to dobrý :o)

P1190383 s Duškovýma

Kdybyste mě zabili, tak jsem si na tuhle fotku nepamatuju. Uprostřed Jindra Dušek, vpravo Šárka Dušková, organizátoři soutěže PWT, ale nevzpomínám si, že bych s nimi mluvil současně, jen s každým zvlášť. V pozadí vlevo Richard Stávek a Vladimír Smutný, vpravo Krásná Hora.

P1190375 Ing. Králíček

Ing. Králíček z Ministerstva zemědělství a Svatovavřinecké 2013 z Porty Bohemiky.

P1190349 s Karlem Hejdukem

Karel Hejduk z mělnického vinařství Kraus a Erbesovo 2013 Ürziger Würzgarten Spätlese Alte Reben. Všechna setkání se nepodařilo vyfotit, ale pár těch českých ano :o)

P1190393 Kluci z Čech

Idylka s Vojtěchem Kušinou ze Školního statku Mělník a Alešem Svatošem, kluci z Čech a bylo už těsně před zavírací hodinou. Podle lahve to byl 2012 Ürziger Würzgarten Sekt trocken. Asi největší úspěch měl po celou sedmihodinovou degustaci „velkej slaďák“ 2010 Ürziger Würzgarten Auslese**, pan Kušina taky odhadl zbytkový cukr nejpřesněji :o)

P1190396 Stefan Udo a S s diplomem

Udělali jsme těch skupinových fotek s čtenářema/bedýnkářema víc, ale dám jen jednu s klukama z Ürzigu a s diplomem. Už bylo po zavíračce, kluci v úterý ráno jedou zpátky. Ten diplom bych si rád pověsil na zeď, ale když se večer Stefan ptal, kdo si ho vezme, řekl jsem, že je jeho. Za prvotřídní ryzlinky z první moselské ligy i za všechnu podporu, kterou od něj mám. Za 700 kilometrů, které ujel jen kvůli nedělní degustační večeři v Argumentu a pondělní sedmihodinové degustaci v Internationalu. Danke!

4 thoughts on “Fotoblog z Galadegustace Prague Wine Trophy

 1. Vláďo, veliká gratulace k získání prestižního ocenění.

  Teď už jen pár vět :-)
  Galadegustace se mi až na nějaké drobnosti líbila a pro sebe jí hodnotím jako zdařilou. Díky menší návštěvnosti bylo letos u stánků více prostoru a nikde jsme nemuseli dlouho vyčkávat :-) Úvod jsme s kolegou zahájili u stánku pana Skleničky, kde se nás ujal Ondra a s radostí začal nalévat degustační vzorky. Stejné pohostinnosti se nám dostalo u vedlejšího stánku autentistů, pana Oty Ševčíka a Richarda Stávka (jediný tyto dva stánky fungovaly od samého začátku). Překvapení od Vládi v podání pana Svatoše a jeho paní se povedlo. Svatovavřinecké 2013 od pana Svatoše, mi neskutečně sedlo. Líbila se mi také některá vína od autentistů a určitě se k nim ještě vrátím. Následovalo OHMS, Vinom Wine, JUDr. Ježek, La Caoba, Kumpeto CZ, ……… atd. Prostě, pěkné pondělní odpoledne :-)

  1. Díky, Marku! Ocenění patří vinařství, ale trochu jsem tomu pomáhal výběrem vín a mám z toho velkou radost! A koukal jsem, že ses zadrhl u Autentistů, taky dobře :-)

 2. Akce zdařilá, největší překvapení p. Svatoš, hodně sympatický vinař, který dovede poutavě vyprávět jak se k vínu dostal a kam by chtěl dojít :-) Ochutnali jsme toho dost, nejvíc chutnalo u p. Skleničky, OHMS, Mrva&Stanko,Volaříků, 2009 Sonberk, tak třeba za rok :-)

  1. Zdravím do Ostravy a děkuju za komentář. Jsem rád, že sdílíte moje sympatie ke Svatošům a podle seznamu navštívených koukám, že jste skutečnej milovník ryzlinků!
   Určitě za rok a možná něco spunktujem dříve – nedělní večeře s 18 účastníky včetně Stefana Erbese mi dala křídla :-) Stefan chválil profesionální provedení od přípravy až po jídlo a párování, a on s tím má asi dost zkušeností na té nejvyšší úrovni. Ve skutečnosti jsem se jen snažil připravit degustaci tak, jak bych ji chtěl mít jako návštěvník :-) a nic neošidit. Rád bych v tom pokračoval, protože mi dosavadní ohlasy ukazujou, že to je správná cesta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *