Pozdní sběr s katzenthalským barikovaným Pinotem

BLOG P1240806 Katzenthal a Wineck foto

Virtuální pan Sklenička dostal několik upozornění, že se od něj po cestě do Alsaska očekává alsaská bedýnka, ale jako jeho autor si nemůžu pomoct. Každoroční jev zvaný vendanges čili sklizeň hroznů prakticky okamžitě po alsaském výletu odvedl pozornost vinařů a objednávka v jednom z navštívených vinařství zůstala nesplněná. Od té doby už uběhly tři týdny, komunikace ustala a zdá se, že praktičtější bude se k tomu nevracet.  
Ale protože nikdy nezahálím, přidávám aspoň popis velmi dobrého alsaského Pinotu Noir.

P1250178 PN 2012 Barrique Bernhard
Pinot Noir 2012 barrique, Jean-Marc Bernhard, Katzenthal
O vinařství jsem psal už tady. Víno pochází z vinice Hinterburg s jižní expozicí a žulovým podložím. Rok v barikových sudech a lahvováno nefiltrované.
Temně rudá třešňová barva s lehce nahnědlým, nazrálým podtónem, špatně průhledná. Višňová vůně s podtónem nezralého dřeva, ale se zamícháním vypluje nahoru ovoce. V chuti svěží až do počáteční perličky, úplně suché, ovocné do třešní, višní a lesních plodů, s dobrou kyselinou, dotekem dřeva, pevné a ještě mladé. Působí jednoduše a lehce, ale nese s sebou 13,5% alkoholu. Barikový sud je ještě silný, ale dobře zakomponovaný, víno je pitelné už teď, ale bude se zlepšovat. Skleničkových 87 bodů / 100, ale raději bych ho otvíral za rok.

2 thoughts on “Pozdní sběr s katzenthalským barikovaným Pinotem

  1. Bedýnku burgundských Pinotů a Gamay z Beaujolais jsem nabízel bedýnkářům před týdnem. Jestli sis to rozmyslel a chceš z ní Pinoty, tak napiš na e-mail!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *