Pozdní sběr bedýnkový, samožerský a tričkový

Ve středu jsem pochopil, že jsem to letos s neokázalostí přehnal. Jak jsem už psal v úvodním nabídkovém textu ke stým bedýnkám, místo samožerského bilancování jsem se rozhodl stovku oslavit bedýnkou vyjímečných vín, a bude to piemontské DOCG Ghemme. Soukromě tomu říkám starozákonní Nebbiolo, ale místní by mě opravili: tady se Nebbiolu říká Spanna :-) Z večerní diskuse na Facebooku vyplynulo, že mezi aktuálními účastníky je stále dost pamětníků. Ráno jsem pátral a staré seznamy nenašel, ale z poznámek jsem vyluštil, že hned šest účastníků ghemské bedýnky se účastnilo i té úplně první v dubnu 2009.

Místo vzpomínek na všechny ryzlinky, šardonky a Pinoty z 99 bedýnek chci napsat, že jsem si přitom (kromě občasného zklamání nebo průšvihů) užil spoustu zábavy, potkal se se spoustou zajímavých lidí (bedýnkářů, vinařů, dovozců) a díky tomu jsem se naučil skoro všechno, co o víně vím. Dveře do vinařských sklepů se líp otvírají, když vinař ví, že objednáte celou paletu vína. A kdyby nic jiného, některé degustace v cizině mě naučily, jak se rychle rozhodovat, během třiceti minut vybrat vína za devadesát tisíc kaček a nehroutit se pod tlakem.

Tehdy poprvé v březnu 2009 to pro mě byla kratochvíle. Vůbec jsem netušil, kam se to vyvine. Do prvních bedýnek se přihlásilo 27 nebo 29 lidí (fakt už nevím přesně) a kdyby se nepřihlásili, tak to tehdy rovnou skončilo. Z hlediska českého trhu s vínem by to žádná ztráta nebyla, ale při zpětném pohledu si uvědomuju, že bych o hodně přišel já. A hlavně jsem vděčný těm šesti lidem, kteří byli u první bedýnky i po dvanácti letech i u sté.

Doufám, že si taky užili svůj díl zábavy, ale rád bych udělal něco navíc. Rychle jsem zavrhl první nápad, že jim s Ghemme od Mazzoni dodám navíc jednu lahev vína jako poděkování. To bylo příliš triviální :-) V minulosti jsem vyrobil několik triček s motivy vína: Skleničkovu abecedu vína, Piemontskou olympiádu a Moselské vinice. Jedno z nich upravím a dodám. Pokusím se to stihnout s bedýnkou č.100 z Ghemme, ale bez záruky. Výrobní lhůty jsou jeden až dva týdny a já musím ještě upravit grafiku.

Je to sítotisk, takže musím nechat vyrobit aspoň dvacet triček. Kdybyste někdo chtěl koupit, zbylá trička budou na prodej za 360 Kč. Nehlaste se všichni :-)

A připomínám aktuální altopiemontskou bedýnku s Tizianem Mazzonim. Jedno tričko navíc tam může fungovat jako ideální proklad mezi dvěma vrstvami lahví… Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *