Další skvělá milerka

2020 Würzburger Müller-Thurgau trocken, Bürgerspital Würzburg
Hle, pohádka o přehlasovaném ü :-) VDP Ortswein, takže jakoby vesnická apelace. Würzburg je hlavní město vinařské oblasti Franky a Bürgerspital je vinařství, které patří do francké špičky. 110 hektarů vinic a 800 tisíc lahví ročně říká, že jde o velký podnik. Víno je v klasické místní lahvi Bocksbeutel ozdobené na boku reliéfem zdůrazňujícím historii sahající až do roku 1316. Dárek od kamaráda, který při předání mírnil očekávání, ale už začátek degustace ukázal, že nejde o žádnou kusovku.  

Ve skleničce je slušně sytá žlutá, někde mezi citronem a slámou. Na nose zralé citrony, svěžest, střední až vyšší intenzita, výborná harmonie. Žádný muškát, spíš bylinky. V chuti perfektně harmonické – výborný nástup citrusové kyseliny, zralé ovoce, lehkost, křupavost, svěžest. Kyselina ještě neztratila ostří, ale ani neřeže krk, všeho je přesně akorát včetně několika málo gramů (2-3?) zbytkového cukru, který dodává plnost. Krásný závěr, kde ještě vystoupí zralé ovoce. Projevem jednoduché, ale bezvadně sladěné, harmonické, svěží. Zvláštní pochvala za (pouhých) 12% alkoholu a čistotu projevu. V těle je trochu plnější a zakulacené, (asi) bylo ve velkém sudu. Průměrné nerezové milerky už v září mohou začít ztrácet svěžest, ale tahle se krásně drží.

V ČR prodává Víno & spol. a víno dostalo v německém hodnocení 85 bodů / 100. Já bych hodnotil výš, víno se mi přesně strefilo do vkusu. Je to vynikající společník na dlouhý večer – má nízký alkohol, není přehnaně expresivní ani nudně uzavřené, dovolí vám věnovat se něčemu jinému, ale když se soustředíte a začnete ho degustovat pozorně, najdete si dost zábavných věcí. Krása!

Reklama: První den po vyhlášení stých bedýnek z italského Ghemme překonal očekávání: nejčastější objednávka bylo 2x Iris, 2x Nebbiolo a 2x Ghemme :-) a Ghemme s 25 lahvemi vede hitparádu. Sigmund Freud by řekl, Ghemme mohu každému vřele doporučit! Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

3 komentáře u „Další skvělá milerka

  1. Jejich podnikovou vinoteku mam par kroku od bytu ve Wurzburgu. Par sklenicek jsem v lete vypil. MT za me lepsi, nez Sylvan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *