Další skvělá milerka

2020 Würzburger Müller-Thurgau trocken, Bürgerspital Würzburg
Hle, pohádka o přehlasovaném ü :-) VDP Ortswein, takže jakoby vesnická apelace. Würzburg je hlavní město vinařské oblasti Franky a Bürgerspital je vinařství, které patří do francké špičky. 110 hektarů vinic a 800 tisíc lahví ročně říká, že jde o velký podnik. Víno je v klasické místní lahvi Bocksbeutel ozdobené na boku reliéfem zdůrazňujícím historii sahající až do roku 1316. Dárek od kamaráda, který při předání mírnil očekávání, ale už začátek degustace ukázal, že nejde o žádnou kusovku.  

Ve skleničce je slušně sytá žlutá, někde mezi citronem a slámou. Na nose zralé citrony, svěžest, střední až vyšší intenzita, výborná harmonie. Žádný muškát, spíš bylinky. V chuti perfektně harmonické – výborný nástup citrusové kyseliny, zralé ovoce, lehkost, křupavost, svěžest. Kyselina ještě neztratila ostří, ale ani neřeže krk, všeho je přesně akorát včetně několika málo gramů (2-3?) zbytkového cukru, který dodává plnost. Krásný závěr, kde ještě vystoupí zralé ovoce. Projevem jednoduché, ale bezvadně sladěné, harmonické, svěží. Zvláštní pochvala za (pouhých) 12% alkoholu a čistotu projevu. V těle je trochu plnější a zakulacené, (asi) bylo ve velkém sudu. Průměrné nerezové milerky už v září mohou začít ztrácet svěžest, ale tahle se krásně drží.

V ČR prodává Víno & spol. a víno dostalo v německém hodnocení 85 bodů / 100. Já bych hodnotil výš, víno se mi přesně strefilo do vkusu. Je to vynikající společník na dlouhý večer – má nízký alkohol, není přehnaně expresivní ani nudně uzavřené, dovolí vám věnovat se něčemu jinému, ale když se soustředíte a začnete ho degustovat pozorně, najdete si dost zábavných věcí. Krása!

Reklama: První den po vyhlášení stých bedýnek z italského Ghemme překonal očekávání: nejčastější objednávka bylo 2x Iris, 2x Nebbiolo a 2x Ghemme :-) a Ghemme s 25 lahvemi vede hitparádu. Sigmund Freud by řekl, Ghemme mohu každému vřele doporučit! Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

3 thoughts on “Další skvělá milerka

  1. Jejich podnikovou vinoteku mam par kroku od bytu ve Wurzburgu. Par sklenicek jsem v lete vypil. MT za me lepsi, nez Sylvan

    1. Byt ve WB se dá jen závidět, to město se mi moc líbí. Doufal jsem že Sylván bude ještě lepší než milerka, protože sud v MT se mi ukrutně líbil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *