Podruhé v Palazzo Vecchio

BLOG P1250740 Palazzo Vecchio

Jejich Vino Nobile už bylo v roce 2012 v Komunitních bedýnkách, o vinařství Fattoria di Palazzo Vecchio jsem psal už jednou tady. Po třech letech jsem si zase domluvil degustaci aktuálních vín.  

BLOG P1250666 Federica R

Zase jsme s Federikou Riboldi prošli kompletní nabídku včetně báječného Vin Santo. Jen stručně, Maestro letos dostal zase vysoké hodnocení na webu Daniela Cernilliho a byl úplně jiný, než Maestro 2008 z Komunitních bedýnek. Bavila mě Cortona s přídavkem Syrahu, ale největší pecka byla zase TerraRossa.

BLOG P1250663 Terra Rossa 2009

TerraRossa 2009 (čisté Sangiovese ze stejnojmenné vinice se starými výsadbami) byla téměř dokonalá a trumfla i nazrálou Riservu 2010. Přitom jsme přišli na zábavný detail, že vinařství vyrábí střídavě Terrarossu v lichých ročnících a Riservu v sudých.

BLOG P1250728 Odpočinek sběračů

Všechna parkovací místa kolem vinařství byla obsazena auty sezónních dělníků, sklizeň hroznů vrcholí. Na fotce skupinka sběračů o polední přestávce.

BLOG P1250670 Výhled z palazzo Vecchio

Návštěva Palazzo Vecchio svádí k fotografickému obžerstí, výhledy z kopce do montepulciánského údolí jsou úžasné. Teď ale kradu internet v italských kavárnách, tak jen jednu fotku :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *