Krásný ryzlink 2017

Úvodem jedno samožerské hlášení: v polovině srpna skončí Blog.cz. Od roku 2007 do konce roku 2013 jsem na něm provozoval původní Skleničkův blog. Mrzelo by mě, kdyby těch šest let tápání, omylů, kázání a příležitostně i zábavného čtení mělo zmizet. Díky zásahu geniálního programátora se podařilo původní obsah zálohovat a importovat do WordPressu. Najdete ho tak jako dříve na úvodní liště pod tlačítkem Sklenička 2007 – 2013, jen už není na Blogu.cz, ale ve WordPressu v archivu sklenicka.com. Má to dva nedostatky. V současnosti na blogu nefungují odkazy na články z let 2007-13 a není jisté, jestli se je podaří obnovit. Druhý nedostatek je, že se ztratily všechny komentáře. To je škoda především u dvou slepých bedýnek, kde účastníci v komentářích určovali jednotlivá vína. V jednom případě se sešlo sto komentářů. To byla zlatá éra blogů, to už je dnes nepředstavitelné :-)

Moselských slaďáků nikdy není dost. Aktuálně se chystám objednat u Erbesů zásilku (vesměs suchých) ryzlinků ročníku 2017, ale obětoval jsem jednu lahev slaďáku s tím, že při troše štěstí ji bohatě nahradím z toho, co za týden přivezu. Ročník 2017 šel do světa s pověstí (dalšího) ročníku století a s očekáváním, které předčilo i 2015. Zatím to bohatě splňuje, hlavně velké slaďáky mají parádní kyselinu, plnost i čistotu.

2017 Ürziger Würzgarten Riesling Auslese, Karl Erbes
Štíhlá ryzlinková pistole je uzavřená celokorkem, ve skleničce je už lehce nazrálá citronově žlutá barva. Na nose citrusy, lipový květ, směs tropického ovoce (hlavně ananas), svěžest a harmonie. V chuti pěkná kyselina, středně plné až plné s ovocem zralejším, než ve vůni. Mango, ananas, citrusy od citronů a limetek až po zralé pomeranče, lehkost (7,5% alkoholu) a svěžest. O stupeň těžší a zralejší závěr jde až do pomerančového džemu a pomerančové kůry a lehkého pohlazení botrytidou. Hodně sladké (90+ gramů), ale dokud mám kapku v puse, díky krásné kyselině a kaleidoskopu chutí na cukr ani nepomyslím. Čistota, luxus a elegance.

Následující dva ročníky v přímém srovnání se sedmnáctkou vypadají zatím trochu nudně, doporučuju využít možnosti a doobjednat Erbesovy ryzlinky z vynikajícího ročníku 2017. Vše s nízkým alkoholem a parádní čistotou a lehkostí. Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *