Sylvánský Lump

BL P1340311 Lump

Minulý týden jsem rozvážel franckou bedýnku, ale už jsem přemýšlel o té další. Mám v tom hokej, nabízí se jedno zajímavé Španělsko, dva roky odkládané Alsasko nebo v dubnu objevené a taky odkládané Toskánsko. Do toho mi už první bedýnkáři píšou o další Silvanery od Hofmanna. To jsem rád, doporučoval jsem kupovat Silvaner kabinett po celých kartonech. Na ankety si nepotrpím, ale teď by se mi dobrá rada hodila :-) Španělsko, Itálie nebo Německo?  

Vzpomínky mě odvádějí do Franků, a jsou to mimořádně příjemné vzpomínky. Až opadne zájem o vína od Hofmannů, určitě bych chtěl udělat ještě bedýnku z Escherndorfu nebo z Zeilu. Tentokrát jsem si to vynahradil nedělním vínem.

BL P1340697 Lump Horst Sauer

2016er Escherndorfer Lump Silvaner S. trocken, Horst Sauer
Název vína připomíná dvoukolejnost německého značení. Horst Sauer se hlásí k VDP, takže vína zatřiďuje jen jako jakostky a označuje je podle VDP kategorií, ale z přívlastkového systému mu v názvu zůstalo (již nefunkční) S. jako Spätlese.

Baňatá francká lahev s moderní barevnou etiketou, která graficky ze všeho nejvíc připomíná diamant. I šroubovací uzávěr je barevně dokonale sladěný s etiketou, prostě klasa :-) Ve skleničce světlá citronová barva, na nose lehká a svěží citrusová vůně, tráva a minerální tón. Mladá vůně, trochu rozjitřená, divoká, ale perfektně sladěná. V chuti zase typická odrůdová lehkost, pěkná kyselina, zralé citrusy, travnatost, lehká kořenitá štiplavost v závěru. Pocitově suché, ale podle plnějšího těla bych tipoval maličký zbytek cukru. Podle zadní etikety 13% alkoholu, podle chuti dokonale pitelné a jen trochu plnější, až s okysličením alkohol vystoupí. Luxusní Silvaner, přitom ještě docela lehký a skvěle pitelný. Nespíš bych o tom ani neměl psát, aby nestoupla cena: Escherndorf je rozlohou malý a jediné štěstí je, že s místními Sylvány má zkušenost jen málo lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *