Pozdní sběr hejtovací a vzpomínací

Začnu hejtováním: není nad to, když vám v koronavirové krizi se zákazem vycházení doma s dvaadevadesátiletou matkou Wedos zablokuje přístup na blog, protože Windows 10. Od začátku roku s Win10 prudily banky a e-mail na Seznamu, ale všechny obstrukce se mi podařilo obejít. Wedos už ne, tak jsem musel v situaci, kdy příjmy padají k nule a doma mám tak akorát na rohlíky vysolit 10 k za notebook. Hned druhý den jsem zjistil, že mě Microsoft odrbal o tisícovku na Ofisu a že na zas**ný Win10 nejde nainstalovat starej Outlook, Photoshop a spousta dalšího naprosto nepostradatelnýho softwéru. To by jeden musel bejt svatej, aby v takový chvíli chtěl potěšit lidstvo. Doufám, že se budeš smažit v pekle, Bille Gatesi! Jak jsem psal na Facebooku, přišla bída. Žereme kořínky a zapíjíme to kyselou vodou!

Takže kdybyste někdo věděl, jak na Win10 nainstalovat starej Outlook a Photoshop, budu vděčně naslouchat. Jinak musím dělat fotky na jiném počítači, než píšu, a to není moc perspektivní. Dlužím vám ještě degustační poznámky k základnímu Sauvignonu z Villargeau.  Měl jsem jich málo a nechával si lahev na konec. Otvíral jsem ji až když bylo jasné, že Pošta nic nerozbila.

Domaine de Villargeau 2018, Coteaux du Giennois AOP
Základní víno Domaine de Villargeau. Sauvignon Blanc, 13% alkoholu a eko-certifikát Terra Vitis. Ve skleničce citronově žlutá barva se zlatavým odstínem, na nose citrusy a angrešt, středně intenzivní, čisté. V chuti úplně suché, středně plné, ovocné (zase citrusy, angrešt a žluté ovoce), krémové, s vyšší koncentrací. Pěkná, nepřehnaná kyselina a dlouhé v chuti i v plynulém přechodu do dochuti. V projevu převládá zralé ovoce a čistota a víno je právě v ideální zralosti na pití. V zásadě je to jednoduché víno, nejzajímavější je na něm krémová textura, zralý ovocný projev daný ročníkem, a délka. Jednoduché základní víno, ale díky ročníku se mimořádně povedlo.

Na závěr pár fotek z lepších časů. Fakt jsem to tak neplánoval, ale při psaní předchozího příspěvku o italských operách jsem si vzpomněl na italské prázdniny roku 2012.

Psal jsem o tom už tady, hned na začátku dovolené jsem vzal děti na operu.

Konalo se to večer na nádvoří středověkého hradu v Quercettu, kde sídlí vinařství Marchesi Ginori Lisci.

Začínalo se za soumraku a světelné efekty mělo představení dobře vymyšlené, včetně degustace vína Castello Ginori na prvním nádvoří po skončení opery.

Už jsem si nepamatoval, o kterou operu šlo, ale vlastní text mě usvědčil, že to byla Traviata. Fotil jsem jen při prvním jednání a tam to Brindisi se šampaňským bylo jasné.

Jojo, Itálie. To byly časy :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *