Den otevřených dveří

Modni prehlidka Hunawihr

Na začátku musím popřít pomluvy, že Skleničkovy bedýnky pořádám pokaždé, když mi ve sklepě dojde víno a není co pít. To je naprostý nesmysl :-) Je ale pravdou, že před květnovým dovozem moselských ryzlinků jsem neměl žádný 2015 Erdener Treppchen kabinett a připouštím, že v posledních pěti dnech jsem ho otvíral čtyřikrát :-) A taky je pravda, že jsem tady psal nadšeně o některých alsaských vínech, zejména Pinotu a Rieslingu z Rosackeru

P1170382 Julia Kalinicheva

Před čtyřmi roky jsem prosil o pomoc s výběrem alsaských vín. Dostal jsem z vinařství krabici vzorků a s několika příznivci jsme jich dvanáct otevřeli a zhodnotili. Tehdy jsme nevědomky nastartovali velký rozvoj bedýnek, alsaské bedýnky byly nečekaně úspěšné a mně to dalo odvahu zkoušet další věci. Ve čtvrtek by měla doručovací služba přivézt novou krabici vín z Hunawihru. V pátek večer chci otevřít asi dvanáct lahví a zjistit, jestli z toho sestavím další Komunitní bedýnku.

P1170401průvodce

(Na horní fotce je sklepmistr Nicolas Garde jako průvodce hunawihrskými vinicemi v srpnu 2014.) Všichni účastníci bedýnek v roce 2015 a 2016 se můžou přidat. Už jsem psal tady, že se mi na podzim v Praze líbila hunawihrská vína ročníku 2014, teď jsem si nechal poslat vesměs vína z aktuálního a skvělého ročníku 2015. Už si věřím, že to dokážu vybrat i sám, ale stále ještě je mi líto otevřít sám 12 lahví a nedopité vylít. Počítám s pátečním večerem na zahradě po šesté hodině. Jestli se chcete přidat, napište mi na e-mail (sklenicka@sklenicka.com), podrobnosti dohodneme e-mailem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *