Pár fotek z výletu do Franků

Hned první fotka vypadá jako reklama na dokonalou dovolenou, odstavený sud na podvozku u příjezdu do Escherndorfu. Jel jsem k Horstu Sauerovi pro víno do aktuální bedýnky, dnešní fotoreport bude většinou opakování známého.  

Ještě jednou příjezd do Escherndorfu se svahy vinice Escherndorfer Lump. Beru to pozpátku, ve skutečnosti jsem si v pátek udělal den volno v Randersackeru a Würzburgu.

Počasí se odpoledne zaškaredilo, nejlíp je to vidět na fotce pevnosti Marienberg. To je ta pevnost se sochou nahé Marie před okny štábní místnosti.

Už jsem tady několikrát dával fotku německého Flammkuchen, což je něco jako alsaský quiche, ale dvakrát lepší. Nejlepší dělají ve Würzburgu v kavárně u mostu. Vůbec neumím německy, ale obdivuju schopnosti němčiny jednoduše popsat složité věci, často jednoslovně. Například tohle je Würzburgermainzbrückeflammkuchen.

Fotka z degustace ve vinařství Trockene Schmitts, Randersacker. Nad pultem visí plexiglass proti koronaviru, ale jinak se nic nezměnilo. Vynikající milerka a letos absolutně nejlepší sylván, 2019 Universität Würzburg Silvaner.

Povinný pohled na Escherndorf z vinice Lump. Kdybyste nevěděli, kam na dovolenou, doporučuju Fankonii. Vína od Sauera jsem přivezl, od pondělka začnu rozesílat a rozvážet předplatitelům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *