Další dvě vína z toskánských supermarketů

Druhý den v Toskánsku, udělal jsem velký nákup. Spoustu ovoce (od června v Itálii jsem neměl dobré broskve, tak teď hned dva druhy), rajčata, nudle, sýry, uzeniny. Odpoledne jsem začal rekondiční pobyt, byl jsem si zaplavat v moři. Není pravda, že v říjnu je moře příliš studené. Je pravda, že Hemigwayovo Old Man and the Sea má do češtiny úplně blbě přeložený název :-) A do třetice jedno víno z cecinského COOPu.

Pecorino 2020 Terre di Chieti IGP, Cantina Tollo
Supermarketové Pecorino z Abruzza za laciný peníz (asi 5-6 EURO). Burgundská lahev s drceným korkem a na etiketě stylově pecora, ovce s květinou v hubě. Ve skleničce jiskrná světle žlutá barva nejasného odstínu, nepasuje mi to ani na citronovou, ani na slámovou, něco mezi. Hodinu po otevření středně intenzivní a krásně ovocná vůně, citrony, broskve, svěžest a slušná harmonie. V chuti suché, trochu jednoduché, příjemně ovocné s citrusovou kyselinou, lehké a dobře pitelné. 13% alkoholu není tak moc, když je to Abruzzo :-) Hodně dlouhé s čistým závěrem, neseným kyselinou, lehce kořenitým, a parádně dlouhou dochutí. Otvírám lahev poměrně brzo, abych se ujistil, že to nebude propadák a nebudu muset ještě zajet pro další lahev, ale nakonec zůstávám doma se šunkou, ovocem a Pecorinem. Určitě je to nejlepší ze tří dosud popisovaných vín a i bez ohledu na předchozí dvě je to docela dobré.

Chianti Rúfina 2019 DOCG, Fattoria Selvapiana
Další nákup v supermarketu COOP, tentokrát špatný. Ve skleničce je světlá červená barva, na nose středně intenzivní, odrůdová a třešňová vůně bez čistoty, s vystupujícím dřevem. V chuti je to podobné, slušná kyselina, v ovoci do třešní a višní, slabá zralost, tenké tělo. V závěru zase nastoupí taniny. Chybí mi čistota. Za cenu 9,80 Eurokorun to není žádná tragédie, ale dopíjet lahev nebudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *